Wszystko o cholesterolu [Jedzenie ma znaczenie]

13 kwietnia (czwartek) o godz. 13:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z mgr inż. Justyną Krasucką, specjalistką ds. żywienia człowieka.

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny rozpoczynamy w naszej filii nowy cykl spotkań.
Pora postawić na ZDROWE ODŻYWIANIE dla każdego.

Na pytanie o to, czy jedzenie ma znaczenie, zdołaliśmy już sobie odpowiedzieć podczas naszego pierwszego, pełnego inspirujących i wartościowych treści spotkania z dietetyczką Justyną Krasucką, które to miało miejsce w ubiegłym roku w ramach cyklu spotkań dla seniorów.

Teraz kiedy wiemy o tym, że nasz styl odżywiania wpływa na to, jak się czujemy, przyszła kolej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób robić to prawidłowo.
Podczas spotkań z tego cyklu, dowiemy się jak dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników, jakimi suplementami (i czy w ogóle warto?) wspomagać się w codziennej diecie, a także przyjrzymy się temu, w jakiej mierze poszczególne choroby wpływają na niedobory witamin i w jaki sposób – poprzez zdrowe żywienie – możemy stworzyć tarczę ochronną organizmu.

Podczas najbliższego spotkania, porozmawiamy o tym, jaki właściwie jest ten cholesterol.
Fakty i mity, które pojawiają się na jego temat, potrafią nieźle namieszać w głowie, dlatego celem naszego spotkania będzie uporządkowanie tej wiedzy, a także przyjrzenie się temu, na co zwracać szczególną uwagę podczas dobierania produktów do posiłków.
Pani Justyna z perspektywy doświadczonej dietetyczki opowie o prawidłowym żywieniu w kontekście zdrowia układu sercowo-naczyniowego, a także sposobie postępowania w sytuacji podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z wystawką książek na temat zdrowego żywienia, pochodzących z naszych zbiorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

13 kwietnia, 2023