Wszystko o cholesterolu [Jedzenie ma znaczenie]

13 kwietnia (czwartek) o godz. 13:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z mgr inż. Justyną Krasucką, specjalistką ds. żywienia człowieka.

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny rozpoczynamy w naszej filii nowy cykl spotkań.
Pora postawić na ZDROWE ODŻYWIANIE dla każdego.

Na pytanie o to, czy jedzenie ma znaczenie, zdołaliśmy już sobie odpowiedzieć podczas naszego pierwszego, pełnego inspirujących i wartościowych treści spotkania z dietetyczką Justyną Krasucką, które to miało miejsce w ubiegłym roku w ramach cyklu spotkań dla seniorów.

Teraz kiedy wiemy o tym, że nasz styl odżywiania wpływa na to, jak się czujemy, przyszła kolej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób robić to prawidłowo.
Podczas spotkań z tego cyklu, dowiemy się jak dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników, jakimi suplementami (i czy w ogóle warto?) wspomagać się w codziennej diecie, a także przyjrzymy się temu, w jakiej mierze poszczególne choroby wpływają na niedobory witamin i w jaki sposób – poprzez zdrowe żywienie – możemy stworzyć tarczę ochronną organizmu.

Podczas najbliższego spotkania, porozmawiamy o tym, jaki właściwie jest ten cholesterol.
Fakty i mity, które pojawiają się na jego temat, potrafią nieźle namieszać w głowie, dlatego celem naszego spotkania będzie uporządkowanie tej wiedzy, a także przyjrzenie się temu, na co zwracać szczególną uwagę podczas dobierania produktów do posiłków.
Pani Justyna z perspektywy doświadczonej dietetyczki opowie o prawidłowym żywieniu w kontekście zdrowia układu sercowo-naczyniowego, a także sposobie postępowania w sytuacji podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z wystawką książek na temat zdrowego żywienia, pochodzących z naszych zbiorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Data rozpoczęcia
13 kwietnia, 2023
13:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Sztuka w literaturze. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

Sztuka w literaturze. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

23 lutego, 2024
18.00
Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

24 lutego, 2024
11.00
Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content