logo stowarzyszenia Polites

Wolontariat z klasą w czasie pandemii [ODWOŁANE]

WYDARZENIE ODWOŁANE

Zapraszamy na debatę zorganizowaną przez Stowarzyszenie POLITES, na temat: „Wolontariat z klasą w czasie pandemii”. Debata odbędzie się bez udziału publiczności, w ProMediach będą obecne tylko osoby debatujące, całość będzie transmitowana online.

Akcje społeczne, zbiórki, wydarzenia w szkole i poza nią – były codziennością wielu uczniów i uczennic, nauczycielek i nauczycieli. Pandemia i reżim sanitarny wykluczył wiele możliwości działania młodych ludzi, którzy chcą być aktywni. Razem z przedstawicielami różnych społeczności szkolnych z regionu porozmawiamy o znaczeniu wolontariatu i poszukamy dróg realizacji wolontariatu szkolnego. Debata jest organizowana w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego w Polsce – Korpus Solidarności i będzie ona transmitowana na żywo w internecie, na fanpage’u Stowarzyszenia POLITES na Facebooku. https://www.facebook.com/StowarzyszeniePOLITES

Stowarzyszenie POLITES powstało w 2002 roku, a swą nazwę zaczerpnęło od greckiego słowa „polites”, które można tłumaczyć jako „obywatel”. Naszą misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez popularyzowanie idei wolontariatu, edukację pozaformalną oraz stwarzanie warunków do uczestnictwa w życiu publicznym.

Hasłem Stowarzyszenia jest: Aktywni żyją ciekawiej! My ciekawie robimy wiele rzeczy! Wszystkich, którzy nie zgadzają się ze słowami Kubusia Fatalisty, że “trzy czwarte życia trawi się na chceniu bez uczynków” i chcieliby swoje chęci przekładać na konkretne działania zapraszamy do współpracy. Wciąż zamierzamy się rozwijać i szukamy ludzi z własnym spojrzeniem i pomysłami na to, co można zmieniać wokół nas.

Data rozpoczęcia
20 października, 2020
17:00
Miejsce
online
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Komiksowe podsumowania 2020 [Taktownie O Komiksie – online]

Komiksowe podsumowania 2020 [Taktownie O Komiksie - online]

25 stycznia, 2021
18.00
Online
Przesłuchanie. Spotkanie ze szczecińskimi twórcami kryminałów

Przesłuchanie. Spotkanie ze szczecińskimi twórcami kryminałów

28 stycznia, 2021
18.00
FB Biblioteki
Persony. Wystawa rysunku Jolanty Arituch

Persony. Wystawa rysunku Jolanty Arituch

9 lutego, 2021
0.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content