logo stowarzyszenia Polites

Wolontariat z klasą w czasie pandemii [ODWOŁANE]

WYDARZENIE ODWOŁANE

Zapraszamy na debatę zorganizowaną przez Stowarzyszenie POLITES, na temat: „Wolontariat z klasą w czasie pandemii”. Debata odbędzie się bez udziału publiczności, w ProMediach będą obecne tylko osoby debatujące, całość będzie transmitowana online.

Akcje społeczne, zbiórki, wydarzenia w szkole i poza nią – były codziennością wielu uczniów i uczennic, nauczycielek i nauczycieli. Pandemia i reżim sanitarny wykluczył wiele możliwości działania młodych ludzi, którzy chcą być aktywni. Razem z przedstawicielami różnych społeczności szkolnych z regionu porozmawiamy o znaczeniu wolontariatu i poszukamy dróg realizacji wolontariatu szkolnego. Debata jest organizowana w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego w Polsce – Korpus Solidarności i będzie ona transmitowana na żywo w internecie, na fanpage’u Stowarzyszenia POLITES na Facebooku. https://www.facebook.com/StowarzyszeniePOLITES

Stowarzyszenie POLITES powstało w 2002 roku, a swą nazwę zaczerpnęło od greckiego słowa „polites”, które można tłumaczyć jako „obywatel”. Naszą misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez popularyzowanie idei wolontariatu, edukację pozaformalną oraz stwarzanie warunków do uczestnictwa w życiu publicznym.

Hasłem Stowarzyszenia jest: Aktywni żyją ciekawiej! My ciekawie robimy wiele rzeczy! Wszystkich, którzy nie zgadzają się ze słowami Kubusia Fatalisty, że “trzy czwarte życia trawi się na chceniu bez uczynków” i chcieliby swoje chęci przekładać na konkretne działania zapraszamy do współpracy. Wciąż zamierzamy się rozwijać i szukamy ludzi z własnym spojrzeniem i pomysłami na to, co można zmieniać wokół nas.

Data rozpoczęcia
20 października, 2020
17:00
Miejsce
online
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Miasta zachodniopomorskie w świetle archeologii – wykład [Pomerania incognita]

Miasta zachodniopomorskie w świetle archeologii - wykład [Pomerania incognita]

20 stycznia, 2022
18.00
#ProMedia Filmowo – rozmowy o filmach. Rodziny w filmie.

#ProMedia Filmowo - rozmowy o filmach. Rodziny w filmie.

26 stycznia, 2022
18.00
Dzień dobrej wiadomości – spotkanie z logopedą
Wydarzenie dla dzieci

Dzień dobrej wiadomości - spotkanie z logopedą

26 stycznia, 2022
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content