logo stowarzyszenia Polites

Wolontariat z klasą w czasie pandemii [ODWOŁANE]

WYDARZENIE ODWOŁANE

Zapraszamy na debatę zorganizowaną przez Stowarzyszenie POLITES, na temat: „Wolontariat z klasą w czasie pandemii”. Debata odbędzie się bez udziału publiczności, w ProMediach będą obecne tylko osoby debatujące, całość będzie transmitowana online.

Akcje społeczne, zbiórki, wydarzenia w szkole i poza nią – były codziennością wielu uczniów i uczennic, nauczycielek i nauczycieli. Pandemia i reżim sanitarny wykluczył wiele możliwości działania młodych ludzi, którzy chcą być aktywni. Razem z przedstawicielami różnych społeczności szkolnych z regionu porozmawiamy o znaczeniu wolontariatu i poszukamy dróg realizacji wolontariatu szkolnego. Debata jest organizowana w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego w Polsce – Korpus Solidarności i będzie ona transmitowana na żywo w internecie, na fanpage’u Stowarzyszenia POLITES na Facebooku. https://www.facebook.com/StowarzyszeniePOLITES

Stowarzyszenie POLITES powstało w 2002 roku, a swą nazwę zaczerpnęło od greckiego słowa „polites”, które można tłumaczyć jako „obywatel”. Naszą misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez popularyzowanie idei wolontariatu, edukację pozaformalną oraz stwarzanie warunków do uczestnictwa w życiu publicznym.

Hasłem Stowarzyszenia jest: Aktywni żyją ciekawiej! My ciekawie robimy wiele rzeczy! Wszystkich, którzy nie zgadzają się ze słowami Kubusia Fatalisty, że “trzy czwarte życia trawi się na chceniu bez uczynków” i chcieliby swoje chęci przekładać na konkretne działania zapraszamy do współpracy. Wciąż zamierzamy się rozwijać i szukamy ludzi z własnym spojrzeniem i pomysłami na to, co można zmieniać wokół nas.

20 października, 2020