Wirtualny bookcrossing

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Od kilku lat tego dnia wychodziliśmy na spotkanie z naszymi Czytelnikami, którym na ulicach rozdawaliśmy książki i róże. W tym roku, z powodu pandemii nie możemy tego zrobić w tej formie, ale…

Nasza książkowa akcja odbędzie się po prostu w innej przestrzeni, w wirtualnej. Tu również przez cały dzień możemy zachęcać do czytania. Proponujmy swoje ulubione tytuły, książki, od których nie mogliśmy się oderwać, które zapadły nam w pamięć, którymi chcemy się podzielić z innymi. Możemy to zrobić w mediach społecznościowych. Do czytania możemy zaprosić znajomych i nie tylko.

Wystarczy zamieścić na Facebooku, Instagramie, czy na innym portalu społecznościowym krótką informację zawierającą tytuł, autora i zdjęcie lub grafikę z okładki książki, którą szczególnie polecacie. Nie zapomnijcie, aby w tym samym wpisie nominować do udziału w zabawie kolejną osobę lub instytucję. Koniecznie opatrzcie post hasztagami #światowydzieńksiążki2020 #wirtualnyboockrossing #biblioteka_szczecin.

Niech nasza akcja opanuje wirtualną przestrzeń!

23 kwietnia, 2020