Plakat wystawy "Ukraina, przed..."

Wernisaż wystawy „Ukraina, przed…”

7 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć czworga artystów, tworzących w Fundacji Foton. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Wojna na Ukrainie, okrutnie prowadzona przez rosyjskiego najeźdźcę, zmusza nas wszystkich do poważnej refleksji nad stanem współczesnego człowieka, nad kruchością życia i dobrobytu, który nas otacza. Magdalena Kumor, Adrian Aleksiewicz, Bogusz Borkowski oraz Tomasz Seidler zapraszają serdecznie na wystawę fotograficzną, której treścią będą zdjęcia z przedwojennej Ukrainy: z Kijowa, Odessy i Lwowa.

Fotografie wykonane zostały w różnych latach i porach roku. Każdy z fotografujących pokazał te miasta i ich mieszkańców w swój unikalny sposób, w swoim stylu. W zamiarze autorów te kilkanaście wystawowych zdjęć będzie hołdem dla Ukraińców, dla ich cierpienia i bohaterstwa. Pokażą one jak Ukraina była i pomimo niewyobrażalnych zniszczeń będzie piękna!”

Fundacja Foton jest organizatorem wystawy fotografii pod tytułem: „Ukraina, przed…”. Autorzy zdjęć – jedna fotografka i trzech fotografów – pochodzą ze Szczecina. Pomysł na wystawę powstał na kanwie serdecznego pragnienia niesienia pomocy Ukraińcom i Ukrainie.

Magdalena Kumor – inżynierka i konstruktorka budowlana, studentka II stopnia fotografii na szczecińskiej Akademii Sztuki. Sztukami plastycznymi, w tym fotografią, interesuje się od dawna. Najbardziej lubi fotografować swój rodzinny i ukochany Śląsk – ludzi, miejsca, architekturę. Realizuje różne projekty fotograficzne, nie tylko na terenie Polski.

Adrian Aleksiewicz – informatyk i maratończyk. Fotografuje od wielu lat. W swoim centrum zainteresowań ma szeroko rozumiany reportaż, obejmujący utrwalanie różnych aspektów napotkanej rzeczywistości. Fotografuje architekturę, detal, człowieka, sytuacje. Ma wyjątkowy refleks, pozwalający na utrwalanie szybko zmieniających się sytuacji.

Bogusz Borkowski – geodeta i globtroter. Ma na swoim koncie realizacje fotograficzne z różnych miejsc Polski i świata. Szybko nawiązuje kontakt z ludźmi, nawet pomimo niekiedy występujących trudności językowych. Eksperymentuje z różnymi dziedzinami fotografii – od sportowej, przez reportaż, po fotografię pozowaną.

Tomasz Seidler – nauczyciel i trener fotografii, czynny miłośnik tradycyjnych technik fotograficznych. Najchętniej kieruje obiektyw swojego aparatu w stronę człowieka wykonującego pracę. Ale także interesuje go reportaż oraz wszelkie inne sytuacje wymagające bystrego oka i wyczulonego palca na spuście migawki. Jest studentem II stopnia fotografii na szczecińskiej Akademii Sztuki.

Wybór zdjęć do wystawy wspierał Andrzej „Graba” Grabowiecki, prowadzący pracownię fotograficzną „Altana 1893”.

Data rozpoczęcia
7 czerwca, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Grudniowe kiermasze taniej książki

Grudniowe kiermasze taniej książki

4 grudnia, 2023
8.00
Las w sieci dla dzieci. Spotkanie interaktywne z Mariolą i Januszem Słomińskimi
Wydarzenie dla dzieci

Las w sieci dla dzieci. Spotkanie interaktywne z Mariolą i Januszem Słomińskimi

4 grudnia, 2023
17.00
Aromaterapia wokół nas

Aromaterapia wokół nas

5 grudnia, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content