Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

10 października o godz. 18:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wernisaż wystawy prac Karola Pabicha.

Wystawa prac plastycznych powstała w ramach projektu „Widoki Szczecina i okolic”, zrealizowana ze stypendium w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Karol Pabich mieszka w Gryfinie i jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace malarskie i dotykowe mają zachęcić szczecinian do poznawania ciekawych i pięknych miejsc.

Karol Pabich jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku grafika projektowa. Jest osobą niepełnosprawną, głuchoniewidomą. Interesuje się sztuką, komunikacją miejską i poznawaniem nowych technologii. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi, długie spacery i wędrówki po górach. Świat widzi wtedy z innej perspektywy i ma chęć tworzyć nowe projekty. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina za najlepszą pracę naukową, zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie PTTK na najlepszą pracę dyplomową z zakresu krajoznawstwa im. R. Mazurskiego, stypendium Rektora AS w Szczecinie oraz został laureatem wyróżnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XIX edycji konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej. W tym roku też odbyła się jego III indywidualna wystawa „Mój świat – tworzy się”. Jego prace prezentowane były na Wystawie Druku Wklęsłego i Grafiki Cyfrowej w galerii SARP w Szczecinie.

10 października, 2022