Watykańska codzienność. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

Zapraszamy 2 marca (sb.) na godz. 15:00, do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8 ) na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi – lingwistką, tłumaczką, producentką i dziennikarką.

Spotkanie poprowadzą Joanna Skonieczna i Przemysław Landowski.
Udział w wydarzeniu jest oczywiście bezpłatny.

Nasza gościni opowie o tym, jak mieszka się w Watykanie — jednym z najmniejszych państw świata.
W tzw. Watykańskiej Trylogii jej autorstwa, czyli „Zdarzyło się w Watykanie”, „Kobieta w Watykanie” i „Z Watykanu w świat” zawarte zostały wywiady z mieszkańcami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca. W książkach Magdaleny Wolińskiej-Redi można również znaleźć jej osobiste wspomnienia, które zgromadziła przez okres prawie 20 lat zamieszkiwania w Watykanie.

O autorce:
Ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumacz Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Wieloletnia korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie. Poprzez małżeństwo z oficerem papieskiej gwardii szwajcarskiej na długie lata stała się jedną z kilkunastu kobiet świata i jedyną Polką- Obywatelką Watykanu i sąsiadką aż trzech papieży. Szczęśliwa mama dwóch nastoletnich córek.

2 marca, 2024