Warsztaty z grą strategiczną Go

W maju nasza biblioteka przeniesie Was na Daleki Wschód. Wraz ze szczecińskim klubem Go Porfirion 17 maja (środa) o godz. 17:00 zanurzymy się w tajnikach starochińskiej gry strategicznej o nazwie Go.

Na warsztaty zapraszamy chętnych powyżej 4 roku życia: dzieci, młodzież, rodziców i osoby starsze do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) – wszyscy będą mile widziani. Nauczymy się uproszczonych zasad Atari-Go oraz pełnych zasad Go.

Go jest grą, która na Dalekim Wschodzie ma dużo wyższy status niż szachy czy brydż w kulturze europejskiej. Pomimo bardzo prostych zasad, których nawet dziecko może nauczyć się w przeciągu kilkunastu minut, jest jedną z najbardziej skomplikowanych gier strategicznych świata. Niech zaświadczy o tym fakt, że liczba potencjalnych kombinacji, przewyższa liczbę atomów we wszechświecie.

Rozgrywka polega na naprzemiennym stawianiu czarnych i białych pionów – zwanych kamieniami – w celu otoczenia jak największego terenu na kwadratowej planszy. Raz postawiony kamień nie zmienia swojego miejsca, jednak w określonych warunkach może zostać zdjęty z planszy.
Jeśli już przed przyjściem chciałbyś poznać zasady Go, polecamy bezpłatny interaktywny kurs pod adresem: http://kursgo.pl/

Szczeciński Klub Go Porfirion istnieje od 2008 roku. Przez te lata zorganizował wiele turniejów i warsztatów gry, jednak jego głównym działaniem są regularnie spotkania z sympatykami Go.

Więcej o klubie można przeczytać na stronie internetowej https://szczecin.go.art.pl, a o samej grze Go m.in. pod adresami: http://go.art.pl, oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Go, możecie także dołączyć do innych polskich goistów, których znajdziecie na grupie: https://www.facebook.com/groups/polscy.goisci/

Data rozpoczęcia
17 maja, 2023
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

17 kwietnia, 2024
17.00
Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu
Wydarzenie dla dzieci

Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu

18 kwietnia, 2024
17.00
Żywa Biblioteka 2024

Żywa Biblioteka 2024

20 kwietnia, 2024
11.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content