Warsztaty multimedialne [Cyfrowi seniorzy]

Wszystkich aktywnych seniorów, zainteresowanych nowymi technologiami, zapraszamy 3 listopada (pt.) na indywidualne szkolenia z obsługi urządzeń cyfrowych.

W kameralnych warunkach bibliotecznych ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) nauczymy jak posługiwać się smartfonem, tabletem, czytnikiem e-booków oraz laptopem.

Do udziału w zajęciach potrzebna jest rejestracja pod numerem telefonu 91 506 5056 lub mailowo: [email protected]

Terminy i możliwe godziny uczestnictwa:
3 listopada: 10:30, 11:40, 12:50, 14:30
6 grudnia: 10:15, 11:25, 13:00, 14:10
11 stycznia: 10:15, 11:25, 12:35, 14:15

Podczas zajęć można nauczyć się, jak korzystać z podstawowych funkcji smartfona, takich jak wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów, korzystanie z Internetu i aplikacji. W razie indywidualnej potrzeby osoby biorącej udział biblioteka dysponuje tabletami i komputerami stacjonarnymi. Uczestnik może również przynieść własny laptop, czytnik e-booków lub smartwatch.

Oprócz nauki podstaw obsługi urządzeń cyfrowych, na szkoleniach można także dowiedzieć się, jak wykorzystywać je do różnych celów, takich jak:
● Komunikowanie się z rodziną i znajomymi
Korzystanie z aplikacji takich jak: WhatsApp, Messenger czy Skype, aby spotkać się on-line i porozmawiać z bliskimi osobami, np. mieszkającymi za granicą.
● Pozyskiwanie informacji i rozrywka
Używanie wyszukiwarki internetowej w celu znalezienia informacji na interesujące tematy oraz korzystanie z aplikacji takich jak YouTube czy Netflix, aby oglądać filmy i seriale.
● Zarządzanie finansami
Stosowanie aplikacji bankowych do opłacania rachunków, sprawdzania stanu konta i wykonywania przelewów. Używanie takich aplikacji jak: Google Pay, Portfel Google, PayPal, Revolut itp.
● Robienie zakupów
Korzystanie ze sklepów internetowych, aby robić zakupy bez wychodzenia z domu.

Zajęcia mogą zwiększyć samodzielność i niezależność uczestników. Mogą również pomóc uczestnikom zrozumieć, jak wykorzystywać technologie cyfrowe do różnych celów, co może poprawić jakość ich życia.

Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla wszystkich seniorów. Zachęcamy do skorzystania z oferty i umówienia się na spotkanie!

Informacje o prowadzącej:
Aneta Krejczy jest pracownicą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Z wykształcenia pedagożka, kulturoznawczyni, coach. Obecnie studentka czwartego roku psychologii, zainteresowana neuropsychologią i psychogerontologią. Posiada doświadczenie w pracy z seniorami.

Data rozpoczęcia
3 listopada, 2023
10:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Mecz majowy [W Pogoni za książką]
Wydarzenie dla dzieci

Mecz majowy [W Pogoni za książką]

20 maja, 2024
10.00
[Menu literackie] obyczajowe w maju i czerwcu

[Menu literackie] obyczajowe w maju i czerwcu

21 maja, 2024
11.00
Szczecin (i okolice) w powieściach Sylwii Trojanowskiej [Senioriada]

Szczecin (i okolice) w powieściach Sylwii Trojanowskiej [Senioriada]

21 maja, 2024
13.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content