Warsztaty komiksowe z Markiem Stelarem i Wojtkiem Biernawskim [Zaczytany Szczecin]

21 maja (sobota) o godz. 12:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) w ramach projektu czytelniczego [Zaczytany Szczecin] odbędą się warsztaty komiksowe dla młodzieży prowadzone przez Marka Stelara i Wojciecha Biernawskiego.

Zapisy możliwe elektronicznie pod poniższym linkiem https://app.evenea.pl/event/warsztatystelar/

Podczas warsztatów prowadzący wyjaśnią ogólne zasady tworzenia scenariuszy komiksowych z uwzględnieniem prowadzenia historii i bohaterów, a także specyfiki gatunku. Na podstawie scenariusza pierwszych kilku kadrów komiksu uczestnicy rozwijać będą własną historię w tematyce miesiąca. W maju komiksowa opowieść przybierze szatę kryminalną.

O prowadzących:

Wojciech Biernawski
Jest nauczycielem plastyki, pedagogiem specjalnym i arteterapeutą. Popularyzator komiksu, prowadził między innymi warsztaty komiksowo-kryminalne dla młodzieży i dorosłych “Zbrodnia w Szczecinie”.

Marek Stelar
Autor powieści kryminalnych, których akcja dzieje się w Szczecinie. Nominowany do Nagrody Kryminalnej Piła, otrzymał wyróżnienie dla najlepszej w Polsce powieści miejskiej za “Blizny”.

21 maja, 2022