grafika promująca projekt Kryminał czai się wszędzie

Warsztaty i spotkanie z Robertem Małeckim

2 października, w sobotę, do naszej biblioteki przyjeżdża Robert Małecki, z którym odbędą się warsztaty dla młodzieży i dorosłych (godz. 11.00), a później spotkanie autorskie (godz. 15.00). Oba wydarzenia będą miały miejsce w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Na każde z nich obowiązują bezpłatne wejściówki. Spotkanie autorskie będzie dodatkowo transmitowane na żywo na Facebooku biblioteki. Poprowadzi je Monika Gapińska.

Darmowe wejściówki na warsztaty pisania kryminałów znajdują się tutaj https://app.evenea.pl/event/warsztaty-malecki/

Darmowe wejściówki na spotkanie autorskie znajdują się tutaj https://app.evenea.pl/event/robertmalecki/

O warsztatach pisarskich

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób pobudzić wyobraźnię do pisania, poznają narzędzia do nauki i metody, które mogą pomóc odkryć swój potencjał twórczy. Zapraszamy do udziału młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Tych ostatnich szczególnie serdecznie, ponieważ warsztaty odbywają się podczas Weekendu Seniora. Zajęcia potrwają ok.  180 min.

“W czym tkwi siła literatury? Dlaczego tak chętnie sięgamy po dobre opowieści? Dlaczego jedna opowieść jest ciekawsza od drugiej? Gdzie przebiega ta cienka granica? Jak sprawić, żeby nasza fabuła zainteresowała Czytelników?

Przez kilka sam lat jeździłem na warsztaty literackie, żeby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Uczyłem się od najlepszych w tym fachu. Dziś chcę podzielić się własnym doświadczeniem w tworzeniu kryminalnych fabuł. Bo teraz już wiem, co jeszcze potrzebne jest  Uczestnikom kursów pisarskich,  aby wiedzieli jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.

Podczas zajęć będziemy pisali i dyskutowali. Porozmawiamy o konstrukcji pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia”.

Zapraszam Robert Małecki

Robert Małecki

Politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły.

Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie).

Wydarzenia są częścią projektu “Kryminał czai się wszędzie”.

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami integracyjnymi w Szczecinie

Patroni medialni:
portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

2 października, 2021