grafika wakacyjna z rybkami
Wydarzenie dla dzieci

Wakacje w bibliotece 2021

Jak co roku od początku lipca ruszają wakacje w bibliotece dla dzieci. Wakacyjne podróże, wakacje z książkami oraz kodowanie – każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego. Zajęcia są bezpłatne. Szczegóły poniżej.

SIERPIEŃ

Samo zdrowie!

Filia nr 4 (ul. Barnima 25)

Zapraszamy na cykl zajęć czytelniczo-plastycznych dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. W programie znajdą się m.in. zagadnienia nawiązujące do obecnej sytuacji pandemicznej (niesamowite życie wirusów) oraz higienicznego trybu życia (sport to zdrowie; wszystko o zdrowym jedzeniu; łazienkowe pytania; rekreacja; dobre samopoczucie, emocje, ekologia itp.). Scenariusze zajęć przygotowane zostaną w oparciu o literaturę piękną i poznawczą dla dzieci.  

Na spotkania zapraszamy w każdy wakacyjny piątek, w godzinach od 13.00 do 14.30. Prosimy o wcześniejsze zapisy osobiste, telefoniczne (tel. 91 42 33 374) lub mailowe ([email protected]). 

Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)

TYDZIEŃ Z HARRYM POTTEREM

Kto nie lubi zanurzyć się w magicznym świecie ze swojej ulubionej książki? Na pewno nie my! Proponujemy Wam niesamowity tydzień zaklęć Harrego Pottera i jego przyjaciół.

Czarodziejskie powitanie, ceremonia przydziału, rywalizacja o punkty dla domów oraz ekstremalnie magiczny quiz.

Zajęcia odbywać będą się w naszej filii od 10 do 13 sierpnia o godzinie 12.00.
Zapraszamy naszych czytelników w wieku od 10 lat.

TYDZIEŃ PLASTYCZNY

Jeśli Wasze dziecko uwielbia rysować, malować, konstruować, cały czas w rękach ma nożyczki, klej czy kredki to na pewno spodoba mu się nasz tydzień plastyczny.

W tym czasie będziemy wykorzystywać papier na „tysiąc” różnych sposobów: zakładki z papieru, własne książki, ramki na wakacyjne zdjęcia, mandale z papieru.

Zajęcia odbywać będą się w naszej filii od 17 do 20 sierpnia o godzinie 12.00.
Zapraszamy naszych czytelników w wieku od 6 lat.

Do zobaczenia w filii nr 7!!!

Prosimy o wcześniejsze zapisy osobiste lub telefoniczne 91 506 50 58.

Filia nr 12 (ul. Marcina 1)

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat na tematyczne zajęcia wakacyjne, które odbędą się w każdą środę sierpnia. Wszystkie zajęcia potrwają około 60 minut.

Kosmiczny gość – zajęcia z Photonami

Uwaga, uwaga! w bibliotece wylądował ufoludek. Problem w tym, że miał twarde lądowanie i stracił pamięć oraz umiejętności. Jeżeli jesteś gotowa / -y przychodzić do nas codziennie od 2 do 6 sierpnia (z wyjątkiem 4 sierpnia, czyli: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) oraz od 23 do 27 sierpnia (z wyjątkiem 25 sierpnia, czyli: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) o godzinie 13:30 i zaangażować się w naukę naszego ufoludka, to zapraszamy do biblioteki nr 12 na Marcina 1.
Spotkania odbędą się w grupach do 4 osób. Czas trwania: 60 minut.
Obowiązują zapisy telefoniczne (91 422 71 09) lub mailowe ([email protected], w tytule wiadomości prosimy wpisać: Photon). Liczy się kolejność zgłoszeń.

Harmonogram pozostałych spotkań: 

 • Kodowanie offline
  4 i 11 sierpnia (środa) godz. 13.30
  Programowanie uznane zostało za kluczową kompetencję XXI wieku. Już od najmłodszych lat możemy uczyć dzieci logicznego myślenia czy zauważania relacji przyczynowo-skutkowych. Oprócz tego kodowanie rozwija spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, a nawet poprawia koordynację ruchowo-wzrokową czy lateralizację. A to wszystko w formie zabawy na kolorowej macie 🙂
 • Cuda z kartonu
  18 i 25 sierpnia (środa)  godz. 13.30
  Zajęcia kreatywne, wykorzystujące dziecięcą pomysłowość i niczym nieograniczoną wyobraźnię.

Obowiązują zapisy telefoniczne (91 422 71 09) lub mailowe ([email protected], w tytule wiadomości prosimy wpisać: zajęcia wakacyjne). Liczy się kolejność zgłoszeń. 

Klub Młodego Podróżnika
Filia nr 48 (ul. Rydla 93)

Od 22 lipca do 26 sierpnia w każdy wakacyjny czwartek o godz. 14.00 zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia wakacyjne pod hasłem: „Dookoła świata z baśniami”. W tym roku nasi najmłodsi czytelnicy wezmą udział w warsztatach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Poznają baśnie oraz zwyczaje i zabawy dzieci z różnych krajów. Dodatkową atrakcją będą turnieje gier planszowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze osobiste zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 91 46 42 881.

Wakacje w ProMediach
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 

 • Warsztaty origami
  terminy: 3, 5, 10 i 12 sierpnia

Zapraszamy młodzież 12+ lat i osoby dorosłe na warsztaty z japońskiej sztuki tworzenia figur z papieru.

 • Świat filmu dla dzieci
  terminy: 17, 19, 24 i 26 sierpnia

Zapraszamy dzieci wieku 10-13 lat na zajęcia z zakresu wiedzy filmowej. Będziemy rozmawiać o  początkach kina, gatunkach filmowych oraz kultowych tytułach polskiej i światowej kinematografii.

LIPIEC

Wakacyjne podróże

Filia nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15)

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat na liczne atrakcje: gry planszowe, zajęcia plastyczne, zagadki, zabawy ruchowe.

Harmonogram spotkań:

 • Spotkanie integracyjne z grami planszowymi
  12 lipca (poniedziałek) godz. 14.00-15.00 
 • A może nad morze? Zajęcia plastyczne, zagadki, wierszyki i zabawy związane z tematyką morską
  14 lipca (środa) godz. 14.00-15.00 
 • W góry, miły bracie… zajęcia plastyczne, łamigłówki, piosenki związane z tematyką górską
  16 lipca (piątek) godz. 14.00-15.00 

Prosimy o wcześniejsze zapisy osobiste lub telefoniczne 91 462 63 46.

Wakacje na Pomorzu

Filia nr 5 (ul. Mieszka I 105)

W każdy czwartek lipca zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na spotkania wokół książki K. Nakielskiej-Pawluk “Wakacje z Gryfami”. 

Podczas spotkań będziemy poznawać fragmenty książki i … szukać skarbów! 

8 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na spotkanie o rodzie Gryfitów. Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje historyczne. Wysłuchają fragmentu książki dla dzieci i młodzieży “Wakacje z Gryfami” K. Nakielskiej -Pawluk. Wykonają statki króla Eryka Pomorskiego wykorzystując materiały m.in. materiały wtórne np. butelki PET. 

15 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na drugie spotkanie o Pomorzu i rodzie Gryfitów. Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje o Pomorzu i rodzie Gryfitów. Wysłuchają fragmentu książki Wakacje z Gryfami K. Nakielskiej-Pawluk. Wykonają skrzynie ze skarbami wykorzystując do tego surowce wtórne np. różne pudełka tekturowe. Napełnione „skarbami” skrzynie ukryją w bibliotece. Będziemy szukać kolejno każdej skrzyni za pomocą wskazówek osoby, która ją ukryła. 

22 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z historią Pomorza. Tym razem uczestnicy poznają historię Sydonii von Borck (w kontekście przygód bohaterów książki Wakacje z Gryfami). Korzystając z materiałów wtórnych i widokówek z Sydonią stworzą plakaty w obronie oskarżonej o czary hrabianki. Z plakatów w bibliotece powstanie wystawa. 

29 lipca w godz. 12.00-13.00

Podczas ostatniego spotkania z rodem Gryfitów i historią Pomorza będziemy poszukiwać ukrytej w bibliotece mapy. Uczestnicy otrzymają wskazówki, które pomogą im dotrzeć do zaginionego dawno, dawno temu w zbiorach bibliotecznych zwoju map. W celu odnalezienia zaginionych dokumentów trzeba będzie odczytać zaszyfrowane słowa, wykazać się odwagą i bystrością. 

Zapraszamy w lipcowe czwartki o godz. 12.00 

W jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 6 osób (można wziąć udział we wszystkich zajęciach lub w wybranych). Zapisy tel. 91 48 21537 lub [email protected]

Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia tematyczne.

KODOWANIE NA DYWANIE

Kodowanie i programowanie. Czy do tego konieczne jest posadzenie dzieci przed ekranami tabletów i komputerów? Absolutnie nie!

Kodowanie na dywanie umożliwia przygotowanie najmłodszych do programowania poprzez zabawy zwyczajnymi przedmiotami. Kolory, muzyka, rytmy, kształty, kubeczki i niepozorna kratka. To wszystko czeka na naszych milusińskich podczas zajęć w bibliotece. Dzieci poprzez zabawę będą rozwijać orientację przestrzenną i logiczne myślenie oraz poszerzać wiedzę o podstawowych pojęciach matematycznych i programistycznych.

Zajęcia odbywać będą się w naszej filii od 13 do 16 lipca o godzinie 10.00.
Zapraszamy naszych czytelników w wieku od 5 do 8 lat.

KODOWANIE NA TABLETACH

Kodowanie i programowanie dla dzieci!
Czy kodowanie i programowanie to coś trudnego i nudnego, przeznaczonego jedynie dla najzdolniejszych informatyków, znających zaawansowane języki programowania? Dzięki prostemu graficznemu językowi Scratch każde dziecko może stworzyć na tablecie lub telefonie własną kolorową animację ze skomponowaną muzyką lub nagranymi dźwiękami.

Kodowanie dla dzieci to wciągająca zabawa, która uczy logicznego myślenia i budowania strategii.

Zajęcia odbywać będą się w naszej filii od 20 do 23 lipca o godzinie 12.00.
Zapraszamy naszych czytelników w wieku od 10 do 12 lat.

Wakacje w ProMediach
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 

Zapraszamy na zajęcia tematyczne w każdy wakacyjny wtorek i czwartek o godz. 13.00. Ze względu na limit miejsc, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne na wszystkie zajęcia (tel. 91 506 50 56).

 • Teatrzyk Kamishibai
  terminy: 6, 8, 13 i 15 lipca
  Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat na przedstawienia Teatrzyku Kamishibai oraz warsztaty tworzenia kukiełek z przedmiotów codziennego użytku.
 • Rozumiemy się bez słów
  terminy: 20, 22, 27 i 29 lipca

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na spotkania wokół literatury pełne zagadek, gier słownych i kalamburów oraz… tabletów!

Data rozpoczęcia
28 czerwca, 2021
0:00
Miejsce
Różne filie
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
Czy matura sprawdzi moją wiedzę? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Czy matura sprawdzi moją wiedzę? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

23 maja, 2024
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content