Ustami malowane. Wystawa prac Walerego Siejtbatałowa

Od 7 kwietnia (czwartek) zapraszamy na wystawę prac Walerego Siejtbatałowa. Podczas wernisażu (godz. 18:00) artysta opowie o swoich obrazach, przybliżając historię ich powstawania.

Urodził się w 1965 r. W wyniku niefortunnego skoku do wody doznał urazu kręgosłupa szyjnego w wyniku czego stał się osobą niepełnosprawną. W kwietniu 2010 roku przyjechał do Polski jako repatriant z Kazachstanu.

Mieszka wraz z rodzicami i bratem w Szczecinie. Z wydawnictwem AMUN współpracuje od 2012 roku. Od marca 2018 roku Walery zastał przejęty do związku VDMFK jako Członek stowarzyszony.

„Znawcy zagadnień artystycznych i malarstwa oceniając moje pierwsze samodzielne prace zwracali uwagę na umiejętność wiernego odtwarzania szczegółów rysowanych lub malowanych postaci, gdzie przy okazji w sposób wręcz mistrzowski potrafiłem wykorzystać światłocienie. W kolejnych etapach wtajemniczenia zacząłem przy malowaniu obrazów używać farb olejnych. Pierwszym obrazem wykonanym w tej technice była ikona „Tenderness””

7 kwietnia, 2022