napis Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek 2021

Od 26 września do 2 października trwa tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. Przebiega pod hasłem “Książki nas łączą. Cenzura nas dzieli”. 

Tydzień Zakazanych Książek to coroczne święto wolności czytania. Obchodzone jest na całym świecie od 1982 r. Organizowane zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz szkodliwość cenzury. Tydzień Zakazanych Książek łączy całą społeczność książek — bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, dziennikarzy, nauczycieli i czytelników we wspólnym wspieraniu wolności czytania.

Z tej okazji w naszych filiach znajdziecie wystawy tematyczne, ekspozycje książkowe i ciekawostki związane z akcją. Zapraszamy szczególnie do filii nr 1 (ul. B. Śmiałego 4), 2 (ul. Sikorskiego 10), 4 (ul. Barnima 25), 5 (ul. Mieszka I 105), 14 (ul. Krzemienna 17), 53 (ul. Seledynowa 50), ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) i filii nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15) oraz na nasze profile Facebookowe.

Data rozpoczęcia
26 września, 2021
0:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content