napis Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek 2021

Od 26 września do 2 października trwa tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. Przebiega pod hasłem “Książki nas łączą. Cenzura nas dzieli”.

Tydzień Zakazanych Książek to coroczne święto wolności czytania. Obchodzone jest na całym świecie od 1982 r. Organizowane zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz szkodliwość cenzury. Tydzień Zakazanych Książek łączy całą społeczność książek — bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, dziennikarzy, nauczycieli i czytelników we wspólnym wspieraniu wolności czytania.

Z tej okazji w naszych filiach znajdziecie wystawy tematyczne, ekspozycje książkowe i ciekawostki związane z akcją. Zapraszamy szczególnie do filii nr 1 (ul. B. Śmiałego 4), 2 (ul. Sikorskiego 10), 4 (ul. Barnima 25), 5 (ul. Mieszka I 105), 14 (ul. Krzemienna 17), 53 (ul. Seledynowa 50), ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) i filii nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15) oraz na nasze profile Facebookowe.

26 września, 2021