[Tydzień Inicjatyw Senioralnych 2022]

Nasza biblioteka włącza się także w Tydzień Inicjatyw Senioralnych (22-28.08), podczas którego w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) odbędą się spotkania z zakresu fizjoterapii, dietetyki, bezpieczeństwa i relaksu.

Szczegółowy program wydarzenia prezentuje się następująco:

23 sierpnia (wtorek) o godz. 12:00 podczas prelekcji „Bezpieczny senior” uczestnicy posłuchają o metodzie „na wnuczka” i nieuczciwej sprzedaży telefonicznej. Prelekcja mająca na celu poszerzenie świadomości na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać seniora we współczesnym świecie.
Prowadzenie: mec. Weronika Nowitkiewicz i mec. Adrian Nowitkiewicz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

24 sierpnia (środa) o godz. 12:00 mgr fizjoterapii Anna Sobczak-Pluta podczas prelekcji „Aktywny senior” opowie i zaprezentuje jak sprawić, by czuć się dobrze każdego dnia. Podczas spotkania uczestnicy posłuchają o aktywności fizycznej i poznają ćwiczenia na lepszą kondycję i dobre samopoczucie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

26 sierpnia (piątek) o godz. 12:00 na warsztatach „Zrelaksowany senior” uczestnicy będą mogli poszukać w sobie kreatywności, zyskując odpoczynek. Nauczymy się rozwijać świadomość emocjonalną poprzez tworzenie i odnajdywanie elementów sztuki w codzienności.
Prowadzenie: Magda Poleszczuk

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy, których dokonać można osobiście w filii nr 7 lub tel. 91 506 50 58.

27 sierpnia (sobota) o godz. 12:00 zapraszamy na prelekcję „Zdrowy senior„, gdzie mowa będzie o tym, jak najdłużej zachować zdrowie dobrze jedząc. Uczestnicy dowiedzą się, jak zadbać o siebie „od środka” i nauczą się komponować dla siebie zdrowe posiłki.
Prowadzenie: lic. dietetyki Agnieszka Zieniewicz

23 sierpnia, 2022