Tydzień Bibliotek w naszych filiach

Z okazji tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz Dni Skandynawskich filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie zapraszają młodszych i starszych czytelników na wiele atrakcji. Poniżej drogowskazy do poszczególnych wydarzeń w filiach.

Filia nr 4 (ul. Barnima 25) przygotowała aż trzy punkty programu

Kolorowe zakładki
Najmłodszym czytelnikom oraz ich opiekunom zaproponujemy spędzenie czasu w bibliotece przy tworzeniu wielobarwnych zakładek do książek. Można je będzie udekorować ozdobnymi tasiemkami, piórkami i kolorowymi wycinankami.
Warsztaty plastyczne odbywać się będą przez cały Tydzień Bibliotek, w godzinach otwarcia filii.

Tu czytamy dzieciom od poniedziałku do piątku
To kolejna propozycja skierowana do najmłodszych czytelników oraz ich rodziców i opiekunów. Codziennie o godz. 13.00 zapraszamy na spotkania z literaturą skandynawską. Wraz z Lottą z ulicy Awanturników, rezolutnym Emilem ze Smalandii, przyjazną Mamą Mu oraz wesołą Fizią Pończoszanką będziemy się bawić, uczyć i uczestniczyć w zajęciach plastycznych.

Srebrzysta literatura
Zapraszamy osoby w wieku senioralnym na pogadankę i prezentację książek wspierających dobre samopoczucie, dających nadzieję na lepsze jutro i napełniających pozytywnymi uczuciami.
Spotkanie odbędzie się 13 maja (piątek) o godz. 9.30.

Filia nr 48 (ul. Rydla 93) zaprasza na dwa spotkania propagujące literaturę skandynawską pod hasłem „Czy znasz… Muminki?” i „Czy znasz… Pippi Pończoszankę?”.

Dzieci wysłuchają fragmentów książek Astrid Lindgren i Tove Jansson, wezmą udział w grach i zabawach nawiązujących do książek. Przewidziane są również prace plastyczne.
Zajęcia odbędą się:

• 10 maja 2022 roku o godz. 16.00
  • 12 maja 2022 roku o godz. 16.00

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat,
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, osobiście w filii lub telefonicznie pod nr 91 46 42 881.

Dodatkowo w innych filiach przeprowadzone zostaną lekcje biblioteczne i zapoznanie z książkami dla zorganizowanych grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

9 maja, 2022