Trening mózgu [Seniorzy w ProMediach]

8 lutego (środa) o godz. 13:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na warsztaty z tabletami, usprawniające pamięć i koncentrację.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak należy zapisać się telefonicznie 91 506 50 56 lub [email protected]

Zajęcia odbywają się z użyciem zapewnionych przez bibliotekę tabletów. Podczas spotkania uczestnicy poznają aplikację cyfrową, która zapewnia codzienny trening mózgu w zakresie czterech obszarów: pamięci, uwagi, szybkości reakcji i rozumowania. Pierwszym etapem zajęć będzie test utworzenie własnego konta i test sprawności umysłowej. Aplikacja na podstawie wyników i indywidualnych preferencji dostosowuje codzienny trening, który można odbywać na tablecie, smartfonie lub w komputerze.

Aplikacja została wybrana przez prowadzącą spośród wielu innych na podstawie dostępności wersji polskiej, dostosowania do potrzeb seniorów i konkurencyjnej ceny w przypadku usługi płatnej. Wersja darmowa zawiera reklamy i nie pozwala na swobodny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. Chętne osoby będą mogły uzyskać informację, jak w bezpieczny sposób wykupić wersję płatną (możliwość konsultacji w innym terminie). Prowadząca ani Miejska Biblioteki Publiczna nie czerpią zysków z tej ani żadnej innej aplikacji. Uczestnicy otrzymają materiały, w których zostaną wskazane alternatywne aplikacje.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez mgr Anetę Krejczy, z wykształcenia nauczycielkę, coacha i terapeutkę osób w spektrum autyzmu, a obecnie studentkę psychologii. Zainteresowaną geragogiką i psychogerontologią (pedagogiką i psychologią osób starszych) oraz neuropsychologią.

Data rozpoczęcia
8 lutego, 2023
13:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

23 maja, 2024
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content