baner promujący spotkanie

Tomek Nowaczyk i poezja dla dzieci

1 czerwca (wtorek) z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na spotkanie i warsztaty poetyckie z Tomaszem Nowaczykiem. Odbędą się stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Na spotkanie i warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki.

Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 17.00, a warsztaty – o godz. 18.00.

Wejściówki na spotkanie są do pobrania tutaj: https://app.evenea.pl/event/spotkanie-ekstra-stas/

Wejściówki na warsztaty są do pobrania tutaj: https://app.evenea.pl/event/warsztaty-tomasz-nowaczyk/

O SPOTKANIU

Na spotkaniu porozmawiamy o najnowszej książce naszego gościa.

Ekstra-Staś ratuje świat to nie jest zwykła książka. To książka o ekstrabohaterze. Staś jest sześciolatkiem, który żyje w całkiem zwyczajnej rodzinie. Ale właśnie w codziennych sytuacjach Staś jest w stanie dostrzec zadania, którym sprostać może jedynie Ekstra-Staś. Ma misję: uratować świat… albo przynajmniej pomóc mamie, tacie, swojej starszej siostrze czy choćby sympatycznemu sąsiadowi. Może nie zawsze jego misje udają się tak, jak sobie wymarzył, ale liczą się chęci, prawda?

O WARSZTATACH

Warsztaty z poezji dziecięcej przeznaczone są dla dzieci z klas 1-3, w przedziale wiekowym 7-10 lat. Podczas warsztatów dzieci będą mogły poznać wiersze dla dzieci różnych autorów, od klasyki po poetów współczesnych po to, by razem z prowadzącym odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

• jak się rymuje?
  • czy to jest trudne?
  • czy dziecko samo może ułożyć wiersz?
  • o czym można pisać wiersze?
  • czy można rozmawiać wierszem z koleżanką lub z kolegą?

W programie warsztatów m.in. zabawy integracyjne pobudzające kreatywność, szukanie pomysłów na wiersze i na rymy oraz wspólne napisanie wiersza przez uczestników i prowadzącego.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny.

O AUTORZE

Tomek Nowaczyk to artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niecodzienne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy dla dzieci, klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu oraz zapalony biegacz amator startujący w maratonach i ultramaratonach. Jako ojciec dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat) i człowiek na stałe pracujący z dziećmi w szpitalach umie trafić w gusta dziecięcego odbiorcy, co doskonale widać na spotkaniach autorskich ubarwianych anegdotami, treściami edukacyjnymi i zabawami integracyjnymi z dziećmi. Utwory Tomka Nowaczyka niczym scenki komediowe kończą się zawsze celną puentą.

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:
portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Poezja miasta”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Informacja zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników naszych wydarzeń znajduje się TUTAJ.

1 czerwca, 2021