kamienne popiersia filozofów

Teoria Interesu Własnego [Dyskusja filozoficzna]

Zapraszamy na kolejne spotkanie filozoficznego klubu dyskusyjnego dla młodzieży, które odbędzie się 21 października (czwartek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Temat rozmowy: „Teoria Interesu Własnego”. Spotkanie poprowadzi Hubert Możdzeń ze szczecińskiego Generatora Myśli Humanistycznej.

„Teoria Interesu Własnego”, którą Derek Parfit opisuje w swojej książce „Racje i osoby” dotyczy kwestii związanej z naszymi decyzjami i ich racjonalnością w przypadku ich podjęcia. Podczas spotkania poruszymy zagadnienia z tej teorii i przeprowadzimy dyskusje nad sytuacjami do których możemy ją odnieść.

Zapisy mailowe na: [email protected]

Generator Myśli Humanistycznej
Szczecińskie stowarzyszenie powstałe w 2016 roku, które tworzą nauczyciele i dydaktycy filozofii, filozofowie i etycy. W centrum naszych zainteresowań znajduje się nauczanie etyki i filozofii. Naszą misją jest wsparcie naukowe i dydaktyczne nauczycieli prowadzących zajęcia z filozofii (w tym etyki) w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Nasze cele to:
• Popularyzacja innowacyjnych metod nauczania filozofii i etyki.
• Podniesienie kultury komunikacyjnej i argumentacyjnej w życiu społecznym.
• Integracja środowiska humanistycznego.
• Popularyzacja dorobku nauk humanistycznych.

21 października, 2021