Taterniczki i ich historie. Spotkanie z Anną Król

28 stycznia (piątek) o godz. 18.00 gościnią filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) będzie Anna Król, autorka książki „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”. Rozmowę poprowadzi Anna Godzińska.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do zdobycia pod linkiem https://app.evenea.pl/event/taterniczki/ lub telefonicznie 91 506 50 58.

Bywały przedmiotem drwin. Dziwaczne i ekscentryczne, bezczelne, szalone. Inne. Wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia. Góralki spluwały za nimi, kiedy w pumpach i z plecakiem ruszały na szlak. Mężczyźni wyśmiewali: „Kobieta nigdy rasowym taternikiem nie będzie”.
One jednak nie dały za wygraną. Z odwagą i determinacją wytyczały nowe drogi, mierzyły się ze strachem i ograniczeniami. Wszystko po to, żeby dotrzeć do miejsc, w których czuły się wolne. [notka od wydawcy]

Anna Król – pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie” oraz „Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia”. W 2012 r. stworzyła Fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe – centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko.

28 stycznia, 2022