Szynami z Europy do Azji. O fenomenie Kolei Transsyberyjskiej z Piotrem Malczewskim [Kolory kultury]

22 lutego (wtorek) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] gościem filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) będzie Piotr Malczewski – podróżnik i fotograf.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne pod linkiem https://app.evenea.pl/event/transsib/ lub telefonicznie 91 506 50 58.

„Transsib przyciąga jak magnes. To obiekt westchnień rzesz turystów, podróżników i włóczęgów z całego świata. To niekończące się opowieści i historie. Współczesne i te dawne. Dlaczego powstała? Ano, aby Imperium Rosyjskie mogło zachłannie dalej powiększać swoją i tak ogromną powierzchnię na Syberii, Dalekim Wschodzie i w Chinach.
Kolej Transsyberyjska obrosła w liczne legendy i mity. Jednym z nich jest nieograniczone jedzenie i picie podczas podróży: „W Transsibie jak się zacznie pić, to człowiek budzi się dopiero we Władywostoku” – słyszałem nie raz. Pierwszy raz wsiadłem do Transsibu w 1998 roku. Początkowo co dwa lata, potem już rokrocznie wyruszałem w podróż po wielkiej Rosji.”

Piotr Przemysław Malczewski
Fotograf, podróżnik, przewodnik. Prowadzi warsztaty oraz nauczanie indywidualne fotografii. Podróżuje po północnych i wschodnich rejonach świata jak i po północno-wschodniej Polsce. Prowadzi Galerię Fotografii (od 2001 r.) w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą i Muzeum Mongolii (od 2016 r.).

Data rozpoczęcia
22 lutego, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Dzieci i dzieciństwo na Pomorzu w średniowieczu [Pomerania incognita]

Dzieci i dzieciństwo na Pomorzu w średniowieczu [Pomerania incognita]

27 września, 2023
18.00
Popołudnie z wiewiórką [Literacki Kącik Malucha]
Wydarzenie dla dzieci

Popołudnie z wiewiórką [Literacki Kącik Malucha]

28 września, 2023
17.00
Spotkanie z Magdaleną Heydel [Zagubieni w przekładzie]

Spotkanie z Magdaleną Heydel [Zagubieni w przekładzie]

28 września, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content