Sztuka w literaturze. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

23 lutego (pt.) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) Małgorzata Czyńska — dziennikarka, historyczka sztuki, pisarka wprowadzi uczestników w świat sztuki opisanej w literaturze.

Historie sławnych artystów i ich obrazów autorka opisała
w wielu swoich książkach i reportażach.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Spotkanie poprowadzi Anna Sienkiewicz-Rogaś.
Książki autorki będzie można kupić podczas spotkania.

” Samobójstwa z miłości, wielkie namiętności i okrutne zdrady. Rodzinne tajemnice, o których się nie mówi. Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Ludzkie.
Często pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące. ”

” Ambitne, utalentowane, zdeterminowane – artystki, muzy, modelki, inspiratorki i protektorki twórców. Długo czekały, by zaistnieć w świecie sztuki zdominowanym przez mężczyzn. Wreszcie nadszedł ich czas”.

” Sprawiały, że był pijany szczęściem, albo staczał się na dno rozpaczy. Arystokratki i służące, podlotki i poważne matrony, aktorki i doktorowe. Demoniczne. Znane dziś z kart powieści, portretów, fotografii i… listów do Żony”.
[Opisy od Wydawcy]

Małgorzata Czyńska – dziennikarka, pisarka, historyczka sztuki, krytyczka dizajnu i kuratorka wystaw, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka m.in. „Kobro. Skok w przestrzeń” (2016, wyróżniona Górnośląską Nagrodę Literacką „Juliusz”) i „Berezowska. Nagość dla wszystkich” (2018). W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazały się jej „Kobiety z obrazów”, „Kobiety z obrazów. Nowe historie” (2021), „Witkacy i kobiety” (2022) oraz „Kobiety z obrazów. Polki” (2022).

Data rozpoczęcia
23 lutego, 2024
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content