Szkolenie z obsługi aplikacji bibliotecznej mPROLIB [Seniorzy w ProMediach]

Szkolenie z obsługi aplikacji bibliotecznej mPROLIB

Na marcowe spotkanie dla seniorów zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) 13 marca (śr.) o godz. 14:00.

UWAGA: Zajęcia odbywają się na osobistych telefonach czytelników. Prosimy na podstawie karty bibliotecznej pobrać w bibliotece hasło do konta bibliotecznego oraz do wi-fi (jeśli nie chce się korzystać z własnego internetu). Można zrobić to także w innej filii w dowolnym dniu przed spotkaniem.

mPROLIB to aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Play i App Store. Jest przystosowana do telefonów z systemem Android oraz IOS (iPhone). Aktualnie można korzystać z czterech wersji językowych — polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej.

Aplikacja szybko pozwoli na:

– sprawdzenie stanu konta bibliotecznego,

– prolongowania wypożyczonych pozycji,

– skanowanie karty bibliotecznej prosto z ekranu telefonu,

– przeglądanie katalogu zbiorów i naszej strony internetowej,

– samodzielne uregulowanie opłat za przetrzymanie wypożyczonych pozycji,

– dostęp do innych kont bibliotecznych np. członków rodziny,

– sprawdzenie godzin otwarcia filii bibliotecznych,

– wyszukanie najdogodniejszej trasy dojścia do wybranej filii,

– zapoznanie się z ofertą kulturalną biblioteki.

Najbardziej oczekiwanymi rozwiązaniami technicznymi aplikacji będzie możliwość skanowania w niej swojej karty bibliotecznej (zatem podczas wizyty w filii wystarczy zabrać smartfon zamiast plastikowej karty), a także dokonywania opłat za przekroczenie terminu zwrotu książek za pomocą szybkich płatności.

Aplikacja działa szybko nawet na starszych modelach smartfonów. W menu głównym będą także widoczne informacje dotyczące pracy poszczególnych filii, a także zapowiedzi wydarzeń kulturalnych organizowanych przez naszą bibliotekę.

Jeżeli chcemy wybrać się do filii, aplikacja również służy nam pomocą. Przede wszystkim sprawdzimy adres wybranej placówki oraz godziny otwarcia. Dzięki połączeniu z mapą wskaże nam drogę do dowolnej wypożyczalni oraz pokaże, gdzie znajduje się najbliższa biblioteka. W ten sposób łatwo i szybko trafimy do miejsca, gdzie czekają na nas nasze ulubione książki.

Osobą prowadzącą spotkanie jest koordynatorka cyklu, Aneta Krejczy, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Wstęp bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy osobiście w filii,
telefonicznie 91 506 50 56 lub mailowo [email protected]

13 marca, 2024