obraz przedstawiający wybrzeże Odry

Szczecin poza centrum – wystawa malarstwa twórców ZSTK

W marcu w witrynie ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) będzie można oglądać wystawę malarstwa artystek i artystów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury.

Szczecin to nasze wspaniałe miasto, często pokazywane w malarstwie, także na wielu naszych wystawach. Celem tej wystawy jest pokazanie miejsc mniej znanych niż te w centrum, a z pewnością pięknych i ciekawych. Mieszkamy w różnych dzielnicach, to nam daje możliwość przedstawienia wielu perełek z naszych okolic widzianych oczami twórców Stowarzyszenia. Wśród tych miejsc, poza Śródmieściem, znajdziemy wyjątkowe jezioro Szmaragdowe, Wieżę Bismarcka, czy unikatowy, jedyny w Europie, zwodzony most kolejowy nad Regalicą. Prezentacja naszych obrazów niech będzie motywacją do odwiedzania tych miejsc, szczególnie dla naszych gości z innych miast, gdy zaprosimy ich na spacer po Szczecinie.

Lista prac dostępnych na wystawie:
1. Izabella Staśkiewicz „Nad Odrą o zmierzchu” (olej)
2. Anna Domaradzka „Rozlewiska Szczecina” (wełna filcowana na mokro)
3. Alicja Kamińska „Marina AZS” (olej)
4. Anna Markowska „Morski Szczecin” (tech. własna)
5. Ewa Rogala „Jezioro Szmaragdowe” (akryl)
6. Franciszek Gombos „Mój Skolwin” (olej)
7. Krystyna Kowalewska (Las Arkoński – ruiny zamku” (olej)
8. Krystyna Okieńczuk „Wieża Quistorpa” (olej)
9. Krzysztof Majorek „Szczecin Podjuchy” (akryl na desce)
10. Zofia Hintz-Wojtysiak „Lasy Wielgowa” (olej)

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury działa od 2006 roku. Stowarzyszenie jest niezależnym i dobrowolnym związkiem artystów pracujących twórczo w różnych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, rzeźba, poezja, fotografia i filmowanie.

Celem ZSTK jest upowszechnianie szeroko rozumianej sztuki, podejmowanie działań zmierzających do polepszenia warunków pracy twórczej oraz współdziałanie z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz kultury i sztuki.

Artykuł jest zilustrowany pracą Izabelli Staśkiewicz „Nad Odrą o zmierzchu”.

9 marca, 2021