Szczecin poza centrum. Wystawa malarstwa twórców ZSTK

Od 8 listopada przez najbliższy miesiąc zapraszamy na kontynuację wystawy “Szczecin poza centrum” artystek i artystów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury, na którą zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2). Pierwszą część wystawy można było oglądać w marcu 2021 r.

Prace dostępne na wystawie:

• Mart Wawrzak „Pod Zamkiem” (50×70, olej)
  • Barbara Kwiatkowska „Klucz ptaków” (olej)
  • Jadwiga Mirecka „Daleko stąd” (50×70, olej)
  • Danuta Janiszewska “Jezioro szmaragdowe”
  • Barbara Puciłowska “Jezioro Głebokie” (akryl)
  • Janina Detz “Stare kamieniczki” (akryl)
  • Maria Grzelecka „Jezioro Dąbskie” (akryl)
  • Danuta Łazowska “Spojrzenie na Rusałkę”
  • Halina Darska “Filharmonia” (akryl)
  • Elżbieta Kugler “Jesień poza miastem” (olej)

Szczecin to nasze wspaniałe miasto, często pokazywane w malarstwie, także na wielu naszych wystawach. Celem tej wystawy jest pokazanie miejsc mniej znanych niż te w centrum, a z pewnością pięknych i ciekawych. Mieszkamy w różnych dzielnicach, to nam daje możliwość przedstawienia wielu perełek z naszych okolic widzianych oczami twórców Stowarzyszenia. Wśród tych miejsc, poza Śródmieściem, znajdziemy wyjątkowe jezioro Szmaragdowe, Wieżę Bismarcka, czy unikatowy, jedyny w Europie, zwodzony most kolejowy nad Regalicą. Prezentacja naszych obrazów niech będzie motywacją do odwiedzania tych miejsc, szczególnie dla naszych gości z innych miast, gdy zaprosimy ich na spacer po Szczecinie.

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury działa od 2006 roku. Stowarzyszenie jest niezależnym i dobrowolnym związkiem artystów pracujących twórczo w różnych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, rzeźba, poezja, fotografia i filmowanie.

Celem ZSTK jest upowszechnianie szeroko rozumianej sztuki, podejmowanie działań zmierzających do polepszenia warunków pracy twórczej oraz współdziałanie z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz kultury i sztuki.

8 listopada, 2021