Szczecin na fali. Koncert zespołu IGA’cki Band

25 października (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na koncert „Szczecin na fali” w wykonaniu zespołu IGA’cki Band.

Szczeciński zespół IGA’cki Band powstał w czerwcu 2016 roku. Jego główny skład tworzą Iga Wójcikiewicz i Jacek Wójcikiewicz, zapraszają także na scenę zaprzyjaźnionych muzyków. Tworzą i prezentują przede wszystkim własne utwory, nawiązujące do morskiego, portowego i żeglarskiego charakteru Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Ich kompozycje to często nieznane szerszej publiczności historie, związane z ludźmi, miejscami, wydarzeniami, jachtami i statkami oraz kapitanami i załogami.

Zdobywają nagrody i wyróżnienia na największych i najstarszych przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki morskiej, żeglarskiej, a także turystycznej w Polsce. Są laureatami m.in.:

SZANTA CLAUS FESTIVAL 2016 w Poznaniu;
• 45. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2017 (ich utwory trafiły do ZŁOTEJ DWUDZIESTKI, czyli 20 najlepszych piosenek Przeglądu) oraz w 2019 roku;
• XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA 2017 W Głuchołazach, gdzie zdobyli również NAGRODĘ SPECJALNĄ Magazynu Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT Radia Rzeszów
• SZANTY NAD ZALEWEM 2017 i 2019 w Tolkmicku
• XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ SZANTY KUNICE 2017 i 2019
• XI TURYSTYCZNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI STUDENCKIEJ DANIELKA 2017 w Ujsołach
• 25. SPOTKAŃ Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ W ŻAGANIU 2019.

Ponadto Iga Wójcikiewicz zdobyła wyróżnienie Przeglądu Konkursowego XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2017 w Krakowie za świadomość tekstu, interpretację i talent wokalny.

Koncertują w Polsce i zagranicą. Prezentowali swoją twórczość dla Polonii ze Szwecji i Norwegii, występowali m.in. w Szkocji, Danii i Czechach. Na początku października 2022 roku pojawiła się ich pierwsza autorska płyta pt. „Szczecin na fali”, zrealizowana w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

25 października, 2022