Szczecin na fali. Koncert zespołu IGA’cki Band

25 października (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na koncert „Szczecin na fali” w wykonaniu zespołu IGA’cki Band.

Szczeciński zespół IGA’cki Band powstał w czerwcu 2016 roku. Jego główny skład tworzą Iga Wójcikiewicz i Jacek Wójcikiewicz, zapraszają także na scenę zaprzyjaźnionych muzyków. Tworzą i prezentują przede wszystkim własne utwory, nawiązujące do morskiego, portowego i żeglarskiego charakteru Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Ich kompozycje to często nieznane szerszej publiczności historie, związane z ludźmi, miejscami, wydarzeniami, jachtami i statkami oraz kapitanami i załogami.

Zdobywają nagrody i wyróżnienia na największych i najstarszych przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki morskiej, żeglarskiej, a także turystycznej w Polsce. Są laureatami m.in.:

SZANTA CLAUS FESTIVAL 2016 w Poznaniu;
• 45. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2017 (ich utwory trafiły do ZŁOTEJ DWUDZIESTKI, czyli 20 najlepszych piosenek Przeglądu) oraz w 2019 roku;
• XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA 2017 W Głuchołazach, gdzie zdobyli również NAGRODĘ SPECJALNĄ Magazynu Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT Radia Rzeszów
• SZANTY NAD ZALEWEM 2017 i 2019 w Tolkmicku
• XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ SZANTY KUNICE 2017 i 2019
• XI TURYSTYCZNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI STUDENCKIEJ DANIELKA 2017 w Ujsołach
• 25. SPOTKAŃ Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ I ŻEGLARSKĄ W ŻAGANIU 2019.

Ponadto Iga Wójcikiewicz zdobyła wyróżnienie Przeglądu Konkursowego XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2017 w Krakowie za świadomość tekstu, interpretację i talent wokalny.

Koncertują w Polsce i zagranicą. Prezentowali swoją twórczość dla Polonii ze Szwecji i Norwegii, występowali m.in. w Szkocji, Danii i Czechach. Na początku października 2022 roku pojawiła się ich pierwsza autorska płyta pt. „Szczecin na fali”, zrealizowana w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Data rozpoczęcia
25 października, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content