Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu

W kwietniu przypada Światowy Dzień Głosu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenie –

koncert Szczecińskiego Chóru „Na dziecięcą nutę”, który odbędzie się 18 kwietnia (czw.) o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

Podczas koncertu zabrzmią utwory dziecięce polskich kompozytorów. Usłyszymy również twórczość naszych rodzimych poetów, tworzących poezję poświęconą dzieciom i młodzieży.

Wykonawcy: Szczeciński Chór „Na dziecięcą nutę”.
Dyrygent: Eliza Nowakowska.
Akompaniament: Piotr Calli.

Szczeciński Chór „Na dziecięcą nutę” powstał w 2022 roku w ramach kontynuacji chóru dla dzieci przedszkolnych skupiającego 5 i 6-latki.
Swoją przygodę ze śpiewem chórzyści rozwijają jako absolwenci przedszkola, którzy zdobywali nagrody na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej (nagroda Grand Prix w międzynarodowym konkursie „International Competition od Music and Arts” w Pradze). Chór kilkakrotnie odnosił sukcesy na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis” w Połczynie-Zdroju oraz na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

Zespół bierze udział w projekcie Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” i prowadzi działalność muzyczną na terenie Szczecina przy współpracy Stowarzyszenia „Przyjaciół Przedszkola pod Kasztanem”. Jego dyrygentką jest Eliza Nowakowska — absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej i Wydziału Wokalnego na Akademii Sztuki w Szczecinie.

18 kwietnia, 2024