Szczecin leży nad morzem? Spotkanie z Tomaszem Pankiem

Zapraszamy 9 lutego (środa) o godz. 18:00 do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie z rysownikiem Tomaszem Pankiem na promocję jego książki „Szczecin leży nad morzem”. Gościem specjalnym spotkania będzie podróżnik Mateusz Jakubowski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne pod linkiem https://app.evenea.pl/event/panek/ lub telefonicznie 91 506 50 58.

Tomasz Panek powraca ze swoimi satyrycznymi grafikami o Szczecinie. Tym razem postanowił zmierzyć się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych tez na Pomorzu Zachodnim o tym, że Szczecin leży nad morzem. Książka to zbiór niepodważalnych dowodów (od tych poważnych poprzez te mniej, na zupełnie absurdalnych kończąc) potwierdzający nadmorskie położenie stolicy Pomorza Zachodniego.
Książka jest przeznaczona zarówno dla mieszkańców miasta jak również dla osób, które styczności ze Szczecinem nie mają, a chciałyby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Efektem, który chcemy osiągnąć tworząc “Szczecin leży nad morzem” jest wywoływanie uśmiechu u każdego czytelnika. Sprawdźcie sami!

Tomasz Panek, grafik, rysownik, ilustrator, malarz, autor tego wpisu…trudno jest mi zdecydować się na jedną formę wyrazu, także wciąż próbuję nowych rzeczy. Na mój dotychczasowy dorobek składają się 3 książki („Mało Szczegółowy Przewodnik po Szczecinie, część druga tej książki oraz „Szczecin leży nad morzem”) , seria wystaw malarskich na których prezentowałem swoje postapokaliptyczne obrazy cyfrowe pt. „Szczecin 2200” oraz opublikowane 2 komiksy pt. „Rzeźnik” oraz „Dźwigozilla”, które powstały w ramach serii „Komiks Szczeciński”. Pracuje wciąż nad kolejnymi projektami.

9 lutego, 2022