Szczecin – gwiezdne miasto. Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem

5 grudnia (poniedziałek) o godz. 18:00 szczeciński przewodnik miejski, Tomasz Wieczorek opowie w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) o naszym mieście z jego “gwiezdnymi” inspiracjami architektonicznymi.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Gdzie w Szczecinie znajduje się miejsce wyglądające jak bursztynowa komnata? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w drugiej części przygód Gryfitka, które napisał i opracował przewodnik po Szczecinie i województwie Tomasz Wieczorek.

Gryfitek to ciekawy poznawania bohater książki opracowanej w formie zeszytu edukacyjnego podszytego fantazją, legendami, ale jak najbardziej i faktami…
Jest ona skierowana do małego i dużego miłośnika zwiedzania i bliższego poznawania Szczecina 🙂
Nie brakuje w niej podpowiedzi zagadek, które można rozwiązywać ruszając na trasę. W publikacji zawarty jest również kod QR – ułatwiający pobranie mapy z omawianymi na szlaku miejscami.

Podczas spotkania na temat książki „Szczecin – Gwiezdne Miasto”, czyli drugiej części zwiedzania miasta z skrzydlatym bohaterem – Gryfitkiem, dowiemy się m.in. gdzie idąc po Szczecinie sięgniemy aż do gwiazd… W tym wyjątkowym mieście, o którym można powiedzieć – Miasto Oriona. Nie zabraknie ciekawych legend i historii, które dotyczą Szczecina. Wspomniane też są wzbogacające miejską przestrzeń fantastyczne postaci, takie jak gryf, centaur, minotaur, syreny, trytony, krasnal, czy jednorożec…
Przybliżone będą także symboliczne miejsca miasta pełne intrygujących historii.

Tomasz Wieczorek
Pilot i przewodnik turystyczny, pracujący w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w dziale Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, którego treści jest współautorem. Współautor nowego przewodnika bałtyckiego „SZLAK GRYFITÓW”, który został nagrodzony pierwszym miejscem jako najlepszy przewodnik w Polsce roku 2021.

Tomasz Wieczorek jest twórcą koncepcji zrealizowania filmu „ZAMEK WŚRÓD ATRAKCJI POMERANII”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich – wykonanych w projekcie „Zamierzenie modelowe – Sieć Atrakcji Pomerania”. Wziął udział w realizacji cyklu filmików „Zamkowe Opowieści”. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „ZWIEDZAMY ZAMEK”, przewodniczka familijnego „WAŁY CHROBREGO – WROTA SZCZECINA” oraz „SZCZECIN – GWIEZDNE MiASTO” (załączam skan wydawnictwa).
Prowadzi systematyczne zwiedzania Zamku oraz miasta Szczecina jak i Pomorza, ukierunkowane na przybliżanie walorów turystycznych, kulturowych i historycznych. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Współautor gry poświęconej dynastii Gryfitów. Wykładowca i egzaminator kursów na przewodników po Szczecinie i województwie, a również na Pałacowym Uniwersytecie Fantastycznym oraz warsztatach turystycznych organizowanych m.in. w Pałacu Młodzieży.

Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa.

Data rozpoczęcia
5 grudnia, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

24 marca, 2023
18.00
Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

25 marca, 2023
11.00
Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

27 marca, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content