Strażnicy wolności. Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem [Tydzień Bibliotek]

10 maja (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i autorem licznych reportaży, Jackiem Hugo-Baderem. O nowej książce “Strażnicy wolności” i społecznej post-pandemicznej rzeczywistości z gościem porozmawia Agata Rokicka.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie (bez transmisji na facebooku), a wstęp na nie jest bezpłatny.
Książki „Strażnicy wolności” oraz „Szamańska choroba” będzie można zakupić przed i podczas spotkania w Punkcie Informacji filii nr 7 na parterze.

To wielki, ogromny wybuch obywatelskiej energii, jakiego w Polsce nie było od lat. Kto wie, czy nie od czasów „Solidarności”.

Poprzednie zdanie pisałem i kasowałem kilka razy z obawy, że przelobowałem. Czas rozstrzygnie, pokaże niebawem.

Z obliczeń, które znajdziecie w rozdziale „Argument”, wynika, że to pewnie co dziesiąty z nas. Zatem 4 miliony Polek i Polaków, zdeklarowanych, ortodoksyjnych antyszczepionkowców, wyznawców teorii spiskowych, w tym tej najnowszej o globalnym zamachu stanu, ogólnoświatowym spisku, którego początkiem jest zaplanowana już przed kilku laty pandemia COVID-19. Ale za nic w świecie nie pozwalają nazywać siebie antyszczepionkowcami. Przecież oni walczą o wolność, są więc wolnościowcami. Strażnikami wolności.
(z wstępu do książki od wydawnictwa Agora)

Jacek Hugo-Bader
Reporter „Gazety Wyborczej” od 1991 roku. W Rosji i byłych krajach Związku Radzieckiego spędził w sumie prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w Białej gorączce.

Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego książka Skucha była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike.
(biogram autora od wydawnictwa Agora)

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

10 maja, 2022