Stoję za tobą. Seans filmu i spotkanie z reżyserem Jakubem Mateuszem Boruniem

16 marca (środa) o godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na seans filmu „Stoję za tobą” (prod. 2019 r.) oraz spotkanie z jego reżyserem Jakubem Mateuszem Boruniem. Obraz z gatunku horroru psychologicznego opowiada o stracie, odpowiedzialności i próbie radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Od swojej premiery w 2019 r. film do tej pory zebrał liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. wygrana w kategorii Najlepszy horror w konkursie New York Film Awards, Najlepszy film niezależny na festiwalach w Los Angeles i Włoszech, czy Najlepsza historia oryginalna w konkursie Los Angeles Film Awards.

Na wydarzenie wstęp wolny.
[Zgodnie z aktualnymi wytycznymi znosimy limit miejsc. Prosimy pamiętać o dezynfekcji i obowiązku noszenia maseczek.]

Po projekcji (czas trwania filmu 2h 50 min.) i krótkiej przerwie, moderujący spotkanie Artur Niewczas, zapyta reżysera o niuanse powstania filmu oraz aspekty w pracy w branży filmowej.

Stoję za tobą (Creeping out), prod. 2019 r.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Mateusz Boruń
Zdjęcia: Maria Szarf i Tomasz Szarf, Anna Więcławska i Bartosz Sidorowicz
Muzyka: Grzegorz Korzeniec, Katarzyna Broda-Firla, Agnieszka Lamirowska
W rolach głównych: Michał Nowak, Jakub Mateusz Boruń oraz Małgorzata Klon.

„Gdy zapada zmrok, niepokój ściska go w żołądku. Przed zaśnięciem walczy, by przełamać się i zgasić światło. Najpierw przycisk na ścianie, potem lampka przy łóżku. Szeptem odlicza sekundy, które udało mu się wytrzymać w ciemności. Zarzuca na siebie kołdrę, a w dłoniach zaciska latarkę. Upływa jeszcze wiele minut, zanim upewni się, że skaliste podłoże i strop jaskini, na które właśnie patrzy z przerażeniem, to tylko podłoga i sufit pokoju.”
[opis filmu od dystrybutora]

16 marca, 2022