Tomasz Wieczorek

Spotkanie z Tomaszem Wieczorkiem [online]

W sierpniu zapraszamy Czytelników na spotkania online z pisarzami z naszego regionu. 18 sierpnia 2020 (wtorek) o godz. 18.00 będziemy gościli Tomasza Wieczorka, przewodnika i popularyzatora Szczecina. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom i będzie streamingowane na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Spotkania z nim i poprowadzi Krzysztof Lichtblau (Pan od książek).

Mimo, że spotkania odbywać będą się w sieci, to zależy nam na kontakcie z naszymi Czytelnikami, dlatego czekamy na Wasze pytania do autora, które zadamy podczas live’a. Swoje pytania piszcie w wydarzeniu na FB lub wysyłajcie na naszego maila: [email protected]. Pytania będzie można także zadawać na żywo podczas spotkania na platformie Zoom.

Zapraszamy!

Tomasz Wieczorek – przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, którego jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu „Zamek wśród atrakcji Pomeranii”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „Zwiedzamy Zamek”. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „Zamek szczeciński”. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa. Jego najnowsze publikacje „Wały Chrobrego. Wrota Szczecina” i „Szczecin gwiezdne miasto” to książeczki adresowane do dużych i małych miłośników zwiedzania, jego bohaterem jest mały, ciekawski gryf – Gryfitek.

18 sierpnia, 2020