fragment okładki książki "Polskie nazwy geograficzne"

Spotkanie z podróżnikiem Jarosławem Fischbachem

15 października (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Jarosławem Fischbachem. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/fischbach/. Można także zapisać się osobiście odwiedzając filię nr 7 (od pn do pt w godz. 8-20) lub po numerem telefonu 91 506 50 58 (liczba miejsc ograniczona).

Jarosław Fischbach – geograf, podróżnik śledzący losy Polaków na świecie. Absolwent geografii na Uniwersytecie Łódzkim. Przez 10 lat pracował w Instytucie Geografii UŁ, a później przez 22 lata prowadził Biuro Turystyczne „Tourpol”. Autor książek: „Polskie nazwy geograficzne na mapie świata”, „O jeden ląd za daleko”, „Powałesajmy się po Polsce. Szlakiem Lecha Wałęsy”, „Polskim  szlakiem przez Amerykę Południową”, współautor „Atlasu Polonii Francuskiej” i przewodnika „Szlakiem Skaldów”. Książka „Polskim szlakiem przez Amerykę Południową” uzyskała wyróżnienie na Festiwalu Odkrywców i Podróżników „Mediatravel”, była prezentowana w środowiskach polonijnych w: Nowym Jorku, Buenos Aires, Kurytybie, São Paulo i Santiago de Chile. Publikował w: „Przeglądzie Polonijnym”, „Poznaj Świecie”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” , „Dzienniku Łódzkim”, brazylijskim „Projeções – Revista de estudos polono-brasileiros”, nowojorskim „Nowym Dzienniku”, amerykańskim „Magazynie Polonijnym” i „Link to Poland”.  Autor wystaw fotograficznych m.in. w: São Paulo, Buenos Aires i Kurytybie.

Partnerem spotkania jest Galeria 111.

Data rozpoczęcia
15 października, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

25 kwietnia, 2024
17.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

25 kwietnia, 2024
17.00
Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]
Wydarzenie dla dzieci

Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]

26 kwietnia, 2024
13.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content