zdjęcie autora i książki na tle alei palmowej

Spotkanie z Mateuszem Jakubowskim

27 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Mateuszem Jakubowskim. Spotkanie jest pierwszym z planowanych wydarzeń w ramach cyklu o wielokulturowości. W maju zaprosimy na Dni Skandynawskie. Ze względu na sytuację pandemiczną wydarzenie odbędzie się w formule online na Facebooku biblioteki.

Mateusz Jakubowski – podróżnik i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com, uruchomionego w 2012 roku. Portal jest jednym z pierwszych w Polsce portali dotyczących budżetowego podróżowania. W założeniu TanieZwiedzanie.com ma za zadanie pokazać internaucie, jak podróżować po konkretnym państwie i mieście oraz jak najtaniej do niego dotrzeć. Od tego czasu Jakubowski odbył kilkadziesiąt podróży, pomógł w wyjeździe tysiącom osób, a jego portal odwiedziło kilka milionów osób. W 2017 roku wydał podróżniczą książkę, a niedługo planuje wydać kolejną.

Wydarzenie inauguruje nowy cykl poświęcony wielokulturowości organizowany w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

W ramach projektu proponujemy miesiące tematyczne poświęcone różnym regionom świata. Podczas każdego z nich odbywają się spotkania autorskie i podróżnicze, warsztaty, prelekcje tematyczne oraz wystawy literatury z danego regionu. 

Oprócz włączania się w organizację cyklicznych Dni Niemieckich, Dni Skandynawskich, czy Dni Języków Europejskich, zapraszamy do współpracy podróżników, pisarzy i lokalne organizacje zajmujące się innymi kulturami. 

Data rozpoczęcia
27 kwietnia, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content