zdjęcie autora i książki na tle alei palmowej

Spotkanie z Mateuszem Jakubowskim

27 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Mateuszem Jakubowskim. Spotkanie jest pierwszym z planowanych wydarzeń w ramach cyklu o wielokulturowości. W maju zaprosimy na Dni Skandynawskie. Ze względu na sytuację pandemiczną wydarzenie odbędzie się w formule online na Facebooku biblioteki.

Mateusz Jakubowski – podróżnik i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com, uruchomionego w 2012 roku. Portal jest jednym z pierwszych w Polsce portali dotyczących budżetowego podróżowania. W założeniu TanieZwiedzanie.com ma za zadanie pokazać internaucie, jak podróżować po konkretnym państwie i mieście oraz jak najtaniej do niego dotrzeć. Od tego czasu Jakubowski odbył kilkadziesiąt podróży, pomógł w wyjeździe tysiącom osób, a jego portal odwiedziło kilka milionów osób. W 2017 roku wydał podróżniczą książkę, a niedługo planuje wydać kolejną.

Wydarzenie inauguruje nowy cykl poświęcony wielokulturowości organizowany w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

W ramach projektu proponujemy miesiące tematyczne poświęcone różnym regionom świata. Podczas każdego z nich odbywają się spotkania autorskie i podróżnicze, warsztaty, prelekcje tematyczne oraz wystawy literatury z danego regionu.

Oprócz włączania się w organizację cyklicznych Dni Niemieckich, Dni Skandynawskich, czy Dni Języków Europejskich, zapraszamy do współpracy podróżników, pisarzy i lokalne organizacje zajmujące się innymi kulturami.

27 kwietnia, 2021