Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem oraz Violettą Ozminkowski

9 listopada (wtorek) o godz. 18.00 filia nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) ugości powszechnie znanego satyryka oraz autora, Krzysztofa Daukszewicza, a także Violettę Ozminkowski, dziennikarkę i pisarkę. Spotkanie o najnowszych książkach dopełnione z pewnością, anegdotami z życia artystycznego  poprowadzi Marcin Michrowski. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie oraz jako live na facebooku biblioteki.

Obowiązują bezpłatne wejściówki do zdobycia w serwisie evenea https://app.evenea.pl/event/daukszewicz-ozminkowski osobiście w filii lub telefonicznie: 91 506 50 58.

Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN 24.

Jest autorem wielu cenionych książek, w których opisuje otaczającą go rzeczywistość i rozprawia się z nią na swój satyryczny sposób. Do takich dzieł z pewnością zaliczyć należy „Tuskuland”, wydany przez Prószyński i Spółka. Autor wydał również zbiór anegdot o menelach zatytułowany „Meneliki limeryki epitafia sponsoruje ruska mafia”.

[notki od Wydawcy]

Violetta Ozminkowski – przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka „Newsweeka”, szefowa działu „Społeczeństwo”. Współautorka biografii Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko”, ostatnio redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka”.

[Prószyński Media]

9 listopada, 2021