kolaż okładek książek Katarzyny Miszczuk

Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk [online]

Zapraszamy serdecznie na spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk, która 28 października wyda swoją najnowszą książkę. Powieść „Ja, ocalona” to czwarty i finałowy, oczekiwany przez czytelników przez niemalże dziesięć lat, tom cyklu diabelsko-anielskiego.

Ponieważ termin spotkania wypada w okresie haloweenowym, czy też, bardziej słowiańskim – zadusznym, a nasza gościni największą popularność zyskała osadzonym w słowiańskich realiach cyklu o szeptusze, nie omieszkamy porozmawiać z nią również o obyczajach naszych przodków poświęconych zmarłym w tym szczególnym czasie.

Wydarzenie odbędzie się w formie live’a na Facebooku biblioteki: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie

Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia jest lekarką. Pierwszą książkę, powieść „Wilk”, napisała w wieku 15 lat, trzy lata później opublikowało ją wydawnictwo Muza SA. Jej kolejną powieść „Wilczyca”, za którą autorka została nominowana w 2009 roku do Nagrody Nautilus, wydało wydawnictwo Egmont. To wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów, niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Ma w swoim dorobku kilkanaście książek. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012). W 2017 r. powieścią „Obsesja” autorka rozpoczęła kolejny cykl, zatytułowany „W lekarskim fartuchu”. Rok później ukazała się jej kontynuacja – „Paranoja”.

Choć pisze przede wszystkim fantastykę, jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma m.in. kryminał „Pustułka” (2015) czy powieść grozy „Druga szansa” (2013). Czytelniczki pokochały ją zwłaszcza za serię „Kwiat paproci” (tomy: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca”, „Przesilenie”). Powieści o perypetiach Gosławy Brzózki, młodej szeptuchy, regularnie goszczą w plebiscytach na najpopularniejsze książki na portalu lubimyczytac.pl. Pierwszy tom serii został uznany za Książkę Roku 2016, trzeci – za Książkę Roku 2017. Przesilenie uzyskało nominację w 2018 roku w kategorii „Literatura fantastyczna”.

Data rozpoczęcia
29 października, 2020
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
Czy matura sprawdzi moją wiedzę? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Czy matura sprawdzi moją wiedzę? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

23 maja, 2024
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content