Spotkanie z Julią Fiedorczuk

5 października (wtorek) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z poetką, Julią Fiedorczuk. Prowadzenie: Anna Godzińska. Rozmowę wzbogaci występ recytatorski Alicji Czarnuszki, która zaprezentuje wybrane utwory polskiej poezji współczesnej. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/fiedorczuk/  

Julia Fiedorczuk − polska poetka, pisarka, tłumaczka i krytyczka literacka, doktora habilitowana, nauczycielka akademicka w Instytucie Anglistyki UW i współtwórczyni (wraz z Filipem Springerem) Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu, laureatka Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2018. Za swój poetycki debiut “Listopad nad Narwią” (Legnica 2000) otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2005 została wyróżniona austriacką nagrodą Huberta Burdy za wiersze, które ukazały się w czasopiśmie „Manuskripte” w przekładzie Doreen Daume. Nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 za powieść “Nieważkość”. Laureatka Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2018 za tom “Psalmy” oraz nominowana za ten tom do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2018 w kategorii książka roku. W 2020 została nominowana do Nagrody im. Juliana Tuwima. W 2021 została nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za powieść “Pod słońcem”.

Alicja Czarnuszka – malarka, recytatorka, aktorka, członkini grupy teatralnej Espero, wielokrotnie nagradzana w konkursach recytatorskich. Otrzymała tytuł „Lady D.” w konkursie województwa zachodniopomorskiego w kategorii Kultura i sztuka w 2016 roku.

Wydarzenie jest częścią projektu “Poezja miasta”.

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:
portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Data rozpoczęcia
5 października, 2021
19:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content