Spotkanie z Jakubem Małeckim

20 kwietnia (środa) o godz. 17.00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie z Jakubem Małeckim.
Rozmowę poprowadzi Gabriel Augustyn.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jakub Małecki – pisarz, autor m.in. Saturnina, Rdzy i Horyzontu. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał Horyzont Książką Roku 2019. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski. Na podstawie Horyzontu powstanie film w reżyserii Bodo Koxa.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu EU-Reading Circles (2020-1-ES01-KA204-082621 Erasmus+)

20 kwietnia, 2022