flaga Ukrainy na wietrze

Spotkanie na rzecz Ukrainy [AKTUALIZACJA 24.02.22]

Zapraszamy 24 lutego (czwartek) o godz. 18:00 do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie dotyczące najnowszych wydarzeń w Ukrainie.

Kilka dni temu doszło do eskalacji konfliktu w Donbasie, który zagraża niepodległości Ukrainy. Dziś, 24 lutego wojska rosyjskiej zaatakowały zbrojnie terytorium państwa ukraińskiego. Nie możemy być obojętni wobec tego, co się stało. Wraz z imigrantami, mieszkańcami Szczecina i ekspertami chcemy porozmawiać o tych wydarzeniach, a przede wszystkim przybliżyć historię Ukrainy od czasów najdawniejszych. Spotkanie rozpoczniemy krótkim wykładem prof. dr. hab. Ryszarda Tomczyka z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w dyskusji.

Spotkanie będzie również transmitowane online na Facebooku MBP.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie