grafika promująca projekt Kryminał czai się wszędzie

Spacer śladami Rzeźnika z Niebuszewa

16 września (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na spacer po Niebuszewie, dzielnicy w której mieszkał tzw. Rzeźnik. Start: filia nr 4 (Księcia Barnima III Wielkiego 25). Spacer będzie tłumaczony na język migowy. Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/rzeznik-spacer/

Śladami Rzeźnika poprowadzi nas doświadczona przewodniczka miejska, Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej, miłośniczka kryminałów i literatury regionalnej, redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Spacer śladami Rzeźnika z Niebuszewa rozpoczniemy i zakończymy w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na trasie spaceru znajdą się miejsca, w których rozegrały się makabryczne wydarzenia sprzed lat. Obejrzymy m.in. kamienicę, w której mieszkał Józef Cyppek, dotrzemy też nad  jezioro Rusałka, w którym – jak niesie wieść – morderca utopił szczątki swych ofiar. Zapoznamy się również z publikacjami dotyczącymi najsłynniejszego szczecińskiego morderstwa, jakie znajdują się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wydarzenie odbywa się w ramach bloku szczecińskiego “Rzeźnik z Niebuszewa” w projekcie “Kryminał czai się wszędzie”. 

Partnerzy projektu:

  • Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
  • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami integracyjnymi w Szczecinie

Patroni medialni:

  • portal SzczecinCzyta.pl
  • portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Data rozpoczęcia
16 września, 2021
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

9 grudnia, 2023
11.00
Manga-matsuri. I urodziny Isekaia

Manga-matsuri. I urodziny Isekaia

11 grudnia, 2023
17.00
Warsztaty plastyczne przed Świętami
Wydarzenie dla dzieci

Warsztaty plastyczne przed Świętami

12 grudnia, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content