grafika promująca projekt Kryminał czai się wszędzie

Spacer śladami Rzeźnika z Niebuszewa

16 września (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na spacer po Niebuszewie, dzielnicy w której mieszkał tzw. Rzeźnik. Start: filia nr 4 (Księcia Barnima III Wielkiego 25). Spacer będzie tłumaczony na język migowy. Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/rzeznik-spacer/

Śladami Rzeźnika poprowadzi nas doświadczona przewodniczka miejska, Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej, miłośniczka kryminałów i literatury regionalnej, redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Spacer śladami Rzeźnika z Niebuszewa rozpoczniemy i zakończymy w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na trasie spaceru znajdą się miejsca, w których rozegrały się makabryczne wydarzenia sprzed lat. Obejrzymy m.in. kamienicę, w której mieszkał Józef Cyppek, dotrzemy też nad  jezioro Rusałka, w którym – jak niesie wieść – morderca utopił szczątki swych ofiar. Zapoznamy się również z publikacjami dotyczącymi najsłynniejszego szczecińskiego morderstwa, jakie znajdują się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wydarzenie odbywa się w ramach bloku szczecińskiego “Rzeźnik z Niebuszewa” w projekcie “Kryminał czai się wszędzie”. 

Partnerzy projektu:

  • Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
  • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami integracyjnymi w Szczecinie

Patroni medialni:

  • portal SzczecinCzyta.pl
  • portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Data rozpoczęcia
16 września, 2021
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

23 maja, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content