Śladami „Sekretów i kłamstw”. Spacer miejski przez Podjuchy

24 sierpnia (czw.) o godz. 18:00 uliczkami Podjuch oprowadzą chętnych: szczecińska autorka powieści Sylwia Trojanowska oraz znawca i miłośnik dzielnicy Jakub Olszewski.

Początek spaceru zaplanowany w filii nr 14 (ul. Krzemienna 17).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Sylwia Trojanowska – pisarka, autorka sztuk teatralnych, coach i trenerka biznesu. Szczecinianka z urodzenia i z wyboru. Zadebiutowała w 2015 roku „Szkołą latania”, od tamtej pory ukazało się kilkanaście jej książek, między innymi trylogia Sekrety i kłamstwa (2018–2019), nazywana przez czytelników „szczecińską”, Powiedz mi, jak będzie (2020), Łabędź (2022), Żona nazisty (2023). Jest także autorką sztuk teatralnych, z których dwie: 4 kute asy oraz Okna, trafiły na afisze. Aktywnie działa na rzecz kobiet. Jest ambasadorką akcji „Wiele powodów, by żyć”, mającej na celu promowanie profilaktycznych badań cytologicznych, oraz członkinią kapituły „Magnolie Biznesu”, nagradzającej wyjątkowe kobiety województwa zachodniopomorskiego. Uwielbia podróże i to z nich czerpie inspiracje do swoich powieści. Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na obrzeżach Puszczy Bukowej.

Jakub Olszewski, absolwent Politologii Instytutu Politologii i Europeistyki Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest autorem publikacji:
„Historia poczty w Podjuchach”
„Historia kolei w Podjuchach 1877-2017”
oraz współautorem, wraz z Lilianą Gierczak, zeszytu „Podjuchy i Regalica”.
Jest współprowadzącym portal „Podejuch-Stare Podjuchy”, prowadzi również „Podjuszański Klub Dyskusyjny” w Podjuchach.
Wszelkie zdarzenia z historii Podjuch, identyfikacje miejsc, budynków zaczerpnięte z archiwów weryfikowane są przez p. Jakuba w szeroko prowadzonej korespondencji z dawnymi mieszkańcami Podjuch.

Data rozpoczęcia
24 sierpnia, 2023
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content