Śladami azjatyckich tajemnic. Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem [Kolory kultury]

9 lutego (czwartek) o godz. 18:00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) powraca cykl spotkań podróżniczych [Kolory kultury]. Naszym pierwszym gościem w 2023 r. będzie Piotr Kowalczyk, który zwiedził wiele orientalnych miejsc na kilku kontynentach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

„Śladami azjatyckich tajemnic” to ciekawostki z terenu południowej Azji. Opowieść o nieoczywistym obliczu, często popularnych kierunków turystycznych. Będziemy w Indiach nad świętą rzeką Ganges, a także w Tajlandii gdzie poznamy tajemnice turystycznego raju. W Kambodży spotkamy rodzinę która zajmuje się łapaniem i sprzedażą pająków z pobliskiej dżungli. Odwiedzimy także pustynne miasto Yazd w Iranie, gdzie spotkamy wyznawców zaratustryzmu. Dowiemy się także gdzie można poślubić psa.

Piotr Kowalczyk – podróżnik, fotograf, publicysta. Z wykształcenia geograf i geolog. Od lat związany z turystyką jako pilot wycieczek i przewodnik. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Założyciel portalu „Globtroterzy.net” oraz pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Organizuje prelekcje w całej Polsce i prowadzi autorskie wyprawy.

Wydarzenie organizujemy w ramach przedsięwzięcia grantowego „Zobacz i usłysz kulturę!”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.

9 lutego, 2023