[Senioriada] przedświąteczna

Podczas grudniowego spotkania (dokładnie 12.12 o godz. 13:00), w cyklu [Senioriada] zapraszamy na warsztaty artystyczne w zimowym klimacie.

Zajmiemy się tworzeniem makram, czyli wytworów znanej już od czasów starożytnych sztuki plecenia sznurków, bez użycia drutów czy szydełek. Ta niesamowita sztuka do Europy przyszła ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W zamierzchłych czasach z makramy były wykonywane na przykład szaty ozdobne królów i innych dostojników.

Współcześnie to doskonała metoda na wyciszenie w przedświątecznej gonitwie.

Każdy z uczestników i uczestniczek wykona makramowy kwietnik, który zabierze ze sobą do domu, a później będzie mógł obdarować nim bliską osobę.

Zajęcia poprowadzi pani Lidia Marciniak, bibliotekarka z filii nr 4.

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zgłosić taką chęć bezpośrednio w filii lub telefonicznie pod numerem: 91 50 65 058.

Data rozpoczęcia
12 grudnia, 2023
13:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content