Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

23 maja (czw.) o godz. 18:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Moniką Zajączkowską — autorką powieści obyczajowej „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Rozmowę z pisarką poprowadzi Anna Rutkowska.
Książki będzie można nabyć w trakcie spotkania.

Powieść Zajączkowskiej to literatura kobieca, która miała swoją premierę
na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, jesienią 2022 r. Opisała w niej historię dojrzałej kobiety, którą po dwudziestu latach porzuca mąż. Nowa sytuacja uzmysławia bohaterce, że w ogóle siebie nie znała. Jej perypetie, opisane z humorem i dystansem do świata pokazują walkę z uprzedzeniami, schedą po zakończonym związku.

Książka była też prezentowana w programie Pytanie na Śniadanie TVP 2.

Monika Zajączkowska — pedagog, animatorka kultury, autorka scenariuszy teatralnych, bajek dla dzieci, tekstów kabaretowych. W roku 2022 wydała pierwszą powieść „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B”. W swoich utworach opisuje perypetie zwykłych ludzi, ich marzenia, pasje, porażki, a wszystko to okraszone humorem oraz dystansem do otaczającego nas świata.
Autorka uczestniczyła w 4.edycji programu „Sanatorium miłości”, w TVP1.
Po zakończeniu nagrań do programu współprowadziła też program krajoznawczy “Polska mnie cieszy”, który był emitowany w ubiegłym roku na antenach TVP3.

23 maja, 2024