Sama siebie nie pamiętam. Spotkanie z Beatą Zuzanną Borawską

6 lutego (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie autorskie z Beatą Zuzanną Borawską, przy okazji premiery jej najnowszej książki. Fragmenty opowiadań oraz wierszy gościni, przeczyta Olga Adamska – aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz książki “Sama siebie nie pamiętam”.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Mecenatu Kulturalnego Miasta Szczecin. Stanowi także wstęp do warsztatów społecznych, zaplanowanych na luty i marzec.
Cykl „Szczecin Literacki”.

„Sama siebie nie pamiętam” to debiut literacki Beaty Zuzanny Borawskiej. Porusza ona w sposób poetycki i artystyczny fundamentalne dziś tematy – chorobę i opiekę nad osobą zależną, oraz pamięć: tę utraconą i tę żywą. Książka zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże. Opowiadania, które często przybierają kształt próz poetyckich, wspomnień, podkreślają podziały na to, co męskie i kobiece, zwracają uwagę na cielesność, a przede wszystkim pamięć ciała. Natomiast kartki z dziennika to już wielomiesięczny, fragmentaryczny zapis zmagań z Alzheimerem, które nie pozbawione są trudnych przeżyć, przykrych niespodzianek losu, jak i humoru. Z kolei poezja to głównie „głos Chorej”.
(opis od Wydawcy)

“Zuzanna Beata Borawska zapisuje życie z osobą chorującą, tracącą pamięć. Czyni to z dwóch poziomów: codzienności oraz teorii. Codzienność to zdziwienia, styki, fragmenty, swoiste pogłosy narracji niemogących się spotkać. Zanikająca komunikacja jest jedyną, którą można zaobserwować. Opowiadająca tworzy jednocześnie zapis własnej obserwacji życia oraz refleksji na temat kobiecości. Oscylowanie pomiędzy tym, co można zgłębić, a tym, co widoczne, lecz nieprzeniknione, tworzy kolaże. Tekstowe i wizualne, włączone do książki.”
(Inga Iwasiów)

Beata Zuzanna Borawska – autorka książki “Sama siebie nie pamiętam” (Wydawnictwo Granda, premiera 2021 r.), opowiadania “Tajemnice barci w Sny umarłych”. “Polski rocznik weird fiction. 2021” (Wydawnictwo Phantom Books Horror, premiera 2022 r.), opowiadania “Syrenie stawy” w zbiorze “Bizarny Szczecin” (Wydawnictwo Granda, premiera 2022 r.).
Od ponad dziesięciu lat związana z kulturą jako: dziennikarka, animatorka kultury, wydawczyni płyt z muzyką jazzową.

Olga Adamska – aktorka teatralna. W dorobku ma ponad 60 ról dramatycznych i komediowych, recitale i monodramy. Ulubienica szczecińskiej publiczności. Inspiracji szuka w literaturze. Brzeg morza to jej ulubiony krajobraz.

Data rozpoczęcia
6 lutego, 2023
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Sztuka w literaturze. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

Sztuka w literaturze. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

23 lutego, 2024
18.00
Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

24 lutego, 2024
11.00
Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content