grafika do wykładu

Rzemiosło w późnośredniowiecznym Kołobrzegu [Pomerania incognita] Wykład

19 listopada (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na kolejną odsłonę cyklu “Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością”. Tematem listopadowego spotkania będzie rzemiosło w późnośredniowiecznym Kołobrzegu, a wykład poprowadzi dr hab. Beata Wywrot-Wyszkowska. Bezpłatną wejściówkę zdobyć można osobiście w filii, pod numerem telefonu 91 506 50 58 lub online https://app.evenea.pl/event/pomerania-incognita-listopad/

„Wobec szczupłości przekazów pisanych, w studiach nad rzemiosłem w późnośredniowiecznym Kołobrzegu pierwszoplanowe znaczenie mają znaleziska archeologiczne. Zapoczątkowane w 1986 r. ratownicze prace wykopaliskowe zaowocowały odkryciem niezmiernie cennych źródeł do poznania wytwórczości rzemieślniczej.”

Dr hab. Beata Wywrot-Wyszkowska – archeolog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN. Zainteresowania badawcze koncentrują się na archeologii średniowiecza krajów nadbałtyckich. „Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością” to projekt popularyzujący historię Pomorza od pradziejów po wiek XX.

Partnerami cyklu są:

Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego
Instytut Archeologii i Etnologii PAN
IAE PAN Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Szczecinie
Fundacja Ścieżkami Pomorza

Data rozpoczęcia
19 listopada, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

23 maja, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content