grafika do wykładu

Rzemiosło w późnośredniowiecznym Kołobrzegu [Pomerania incognita] Wykład

19 listopada (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na kolejną odsłonę cyklu “Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością”. Tematem listopadowego spotkania będzie rzemiosło w późnośredniowiecznym Kołobrzegu, a wykład poprowadzi dr hab. Beata Wywrot-Wyszkowska. Bezpłatną wejściówkę zdobyć można osobiście w filii, pod numerem telefonu 91 506 50 58 lub online https://app.evenea.pl/event/pomerania-incognita-listopad/

„Wobec szczupłości przekazów pisanych, w studiach nad rzemiosłem w późnośredniowiecznym Kołobrzegu pierwszoplanowe znaczenie mają znaleziska archeologiczne. Zapoczątkowane w 1986 r. ratownicze prace wykopaliskowe zaowocowały odkryciem niezmiernie cennych źródeł do poznania wytwórczości rzemieślniczej.”

Dr hab. Beata Wywrot-Wyszkowska – archeolog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN. Zainteresowania badawcze koncentrują się na archeologii średniowiecza krajów nadbałtyckich. „Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością” to projekt popularyzujący historię Pomorza od pradziejów po wiek XX.

Partnerami cyklu są:

Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego
Instytut Archeologii i Etnologii PAN
IAE PAN Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Szczecinie
Fundacja Ścieżkami Pomorza

Data rozpoczęcia
19 listopada, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

10 października, 2022
18.00
Lektury na jesienne wieczory – kiermasz taniej książki w filii nr 28

Lektury na jesienne wieczory - kiermasz taniej książki w filii nr 28

10 października, 2022
9.00
Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

12 października, 2022
9.00
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content