Rytmy miasta [wernisaż]

9 lutego (pt.) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich artystów
ze Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej.

Udział w wydarzeniu oczywiście jest bezpłatny. Obrazy będzie można oglądać
do końca lutego w godzinach pracy biblioteki (pn.-pt., 8-20, sb 9-17).

Stowarzyszenie istnieje od 2002 r. Organizacją Pożytku Publicznego jesteśmy od 2006 r.
Nasze stowarzyszenie zrzesza artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych:
malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików, muzyków, z terenów Polski oraz Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Argentyny.

Posiadamy własny lokal w Szczecinie, w którym chętnie spotykamy się z ludźmi otwartymi
na sztukę. Podejmujemy tematykę związaną z atrakcjami turystycznymi, zabytkami, historią, kulturą i sztuką.

Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy mające na celu propagowanie sztuki, odkrywanie jej walorów terapeutycznych, sięganie po inspiracje środowiskowe i łączenie różnych jej dziedzin.

Od 2003 roku organizujemy cykliczne, coroczne plenery i warsztaty międzynarodowe
w Morzyczynie nad jez. Miedwie, plenery malarskie w Wisełce,
Dziwnowie i w wielu innych miejscach w Polsce.

Organizowaliśmy wystawy zbiorowe i indywidualne m.in. w: Muzeum Miejskie w Bergen na Rugii, Muzeum Miejskie w Stargardzie, Galerii Am Kietz w Schwedt, Kulturspeicher w Ueckermünde, Rathaus w Strasburgu, Galerii Sparkasse w Strasburgu, Schloss Museum Penkun, Galerii Kościoła w Luckow, Galerii NaKole w Berlinie, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Bibliotece Głównej ZUT, Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

9 lutego, 2024