slider promujący warsztaty

Rysunek z pamięci. Warsztaty z Weroniką Fibich [Poezja miasta]

17 czerwca (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty międzypokoleniowe łączące młodzież i seniorów do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Zajęcia poprowadzi Weronika Fibich.

Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/warsztaty-rysunek-z-pamieci/

Rysunek z pamięci jest – jakby dwoistą uwagą, lub uważnością – na to co pochodzi z przeszłości (i w tym procesie bywa, że się upublicznia) a uważnością na siebie samych, do których prywatnie to coś przychodzi. O wartości tych rysunków przesądza fakt, że udaje się powiązać i przepleść prywatne z publicznym, wyrozumowane z intuicyjnym, przypomniane z odczuwanym.

Pracować będziemy na starych fotografiach i fragmentach tekstów mówiących o naszym mieście. Rozczytując wielowarstwowość historii spróbujemy wywieźć indywidualne narracje. Kolaże z odnalezionych zdań i obrazów posłużą nam do tworzenia własnych szkiców z pamięci.

Na warsztaty zapraszamy młodzież i seniorów. Międzypokoleniowe spotkanie pozwoli na rozpoznanie różnych perspektyw .

Weronika Fibich – Pracuje na pograniczu sztuk performatywnych, reportażu i dokumentu. Reżyserka akcji teatralnych/performatywnych, artystka interdyscyplinarna, twórczyni filmów dokumentalnych i licznych projektów artystycznych.

Związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana od 1998 roku. Oprócz działalności kulturotwórczej, edukacyjnej i programowej w ramach projektów realizowanych przez Ośrodek, od lat buduje własną, autorską drogę twórczą. W polu jej zainteresowań są działania realizowane w przestrzeni pozateatralnej; na granicy prywatnego i publicznego. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza, wykluczenia, pamięci i tożsamości.

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:
portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Poezja miasta”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Informacja zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników naszych wydarzeń znajduje się TUTAJ.

17 czerwca, 2021