Rowerem przez Europę. Spotkanie z Ewą Winnik i Krzysztofem Kajewskim [Kolory kultury]

21 października (piątek) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) zapraszamy na pasjonujące spotkanie z parą podróżniczą, która rowerowo przemierzyła całą Europę.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie tłumaczone będzie na PJM.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Zobacz i usłysz kulturę” w partnerstwie z Polskim Związkiem Głuchych, Stowarzyszeniem jesteśMY, Polskim Związkiem Niewidomych oraz Szczecińskim Humanistycznym Uniwersytetem Seniora.

Kilka słów bezpośrednio od naszych gości:

„Na co dzień razem pracujemy z dziećmi w przedszkolu, każdą wolną chwilę spędzamy aktywnie, czy to na rowerze czy górskich wyprawach. Oboje bardzo lubimy przyrodę i zwierzęcy świat, dużo czasu spędzamy w lesie na rykowisku czy na długich spacerach. Największą pasją Krzycha jest historia, sztuka i malarstwo, w wolnych chwilach tworzy ilustracje i grafiki między innymi z motywami szczecińskimi. Ja wtedy szaleję na nartach albo pływam na desce i generalnie spędzam czas aktywnie i w terenie.

Dwa lata temu wydaliśmy książkę o tematyce szczecińskiej dla dzieci, aby wspólnie z rodzicami mogli maszerować po ulicach naszego miasta wykonując różne zadania.
W tym roku ruszyliśmy na wyprawę rowerową, trochę bez większego planowania, ale udało nam się odbyć podróż życia i jechaliśmy 49 dni zwiedzając 9 państw.

Przejechaliśmy ponad 2500 km podziwiając przepiękne widoki. Wiele lat byliśmy za akcją @urlopwkraju, zanim wyruszyliśmy rowerem poza granice naszego pięknego państwa zjeździliśmy je wzdłuż i wszerz.

Oboje jesteśmy nauczycielami, ja dodatkowo trenuję dzieciaki w pływaniu i sędziuję, a Krzychu rysuje.”

Data rozpoczęcia
21 października, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

Z mangą wśród zwierząt [Klub Miłośników Mangi Isekai]

22 maja, 2024
17.00
Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

Internetowe Konto Pacjenta bez tajemnic [Cyfrowi Seniorzy]

22 maja, 2024
14.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

23 maja, 2024
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content