Radek Rak – wiosenne spotkanie online

17 marca (środa) godz. 18.00 zapraszamy na wiosenne spotkanie online z Radkiem Rakiem, które odbędzie się na żywo na profilu facebookowym biblioteki.

Radosław Rak – polski pisarz fantastyki oraz lekarz weterynarii. Zdobywca Nagrody Literackiej „Nike” w roku 2020 za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

Pierwsze teksty zamieszczał na forum internetowym Nowej Fantastyki. Krótkie formy jego autorstwa były później publikowane w czasopiśmie “Nowa Fantastyka” i innych. Przygotował również opowiadania do antologii Legendy polskie oraz Tarnowskie Góry Fantastycznie. W 2020 roku napisał opowiadanie “Małe zwierzątka” dla biblioteki internetowej Wolne Lektury.

Debiut książkowy pisarza nastąpił w 2014 roku wraz z publikacją powieści “Kocham cię, Lilith”. Jego kolejne powieści to “Puste niebo” i “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

W 2017 otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść Puste niebo.

W 2020 został laureatem Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał Nagrodę Główną w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, Nagrodę „Nowej Fantastyki” w kategorii Polska Książka Roku oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za powieść “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. W tym samym roku został laureatem „Śląkfy” jako Twórca Roku.

17 marca, 2021