Quistorp – szczeciński dobroczyńca. Spotkanie z Dorotą Pundyk i Sabiną Wacławczyk

22 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)
Dorota Pundyk, znawczyni historii Szczecina, liderka przedsięwzięć społecznych upiększających miasto oraz Sabina Wacławczyk, artystka, animatorka kultury i przewodniczka miejska, przedstawią postać Johannesa Quistorpa – największego szczecińskiego filantropa. Opowiedzą, jak gospodarczo i socjalnie rozwijał Szczecin i region dawnego Księstwa Pomorskiego oraz omówią szczecińskie zabytki, które jemu zawdzięczamy.

Wydarzenie odbędzie się w ramach zadania publicznego „2Q22 – rok upamiętnienia Johannesa Quistorpa”, jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin. Wstęp bezpłatny.

O Johannesie Quistorpie
W Szczecinie zamieszkał od 1846 roku, odbywając tu służbę wojskową. W 1850 r. założył własną firmę pod nazwą Johs Quistorp&Co. W 1852 roku został mianowany hanowerskim konsulem królewskim…Quistorp był jednym z pierwszych kapitalistów w Szczecinie i Prusach, którzy na początku ery industrializacji w XIX wieku angażował się w sprawy socjalne swoich pracowników. Zakładał szkoły, schroniska, sierocińce, wspierając ubogich i potrzebujących.

22 kwietnia, 2022